„Máte jednu špatnou zprávu!“

Máte jednu špatnou zprávu - Anna Fixová, Petr Stach a Diana Šoltýsová (3D company)

Tak překřtili tvůrci stejnojmenné inscenace, jinak členové divadelního souboru 3D Company, současnou americkou komedii, kterou napsali herci Billy Van Zandt a Jane Milmore a v Žižkovském divadle Járy Cimrmana se hraje v české premiéře. Ačkoli titul inscenace může znít poněkud varovně, nenechte se odradit. Jedná se o ironickou crazy komedii o tom, co se může stát, když máte poněkud neuspořádaný citový i sexuální život, a zároveň ve velkém komunikujete pomocí e-mailů…

V pěti (co do prostoru ve hře vyrovnaných) rolích excelují Diana Šoltýsová, Marta Vítů, Anna Fixová, Petr Stach a Michal Kern. Kromě vděčných hereckých příležitostí a inteligentního, ale přímého humoru je na této komedii cenné především to, že si „na nic nehraje“. Nabízí prostě vydatnou porci vkusné zábavy ve formě, kterou lze nazvat hereckým divadlem v pravém smyslu slova. Text samotný ani jeho inscenace se nesnaží být za každou cenu originální a je znát, že autoři a inscenátoři se zkrátka neberou až tak vážně. Právě to je základním předpokladem schopnosti dělat si legraci ze současného světa, životních karambolů druhých a mezilidských vztahů obecně. V případě tohoto kusu navíc všechno uvidíte pěkně zblízka, neboť režisér Martin Vokoun usadil diváky přímo na jeviště. Pokud jste právě na takový typ divadla naladěni, připravte se vtipnou smršť„hlášek“ a slovních přestřelek i na efektní závěr a mírně nahořklé rozuzlení milostného internetového propletence.

Premiéra se uskutečnila už v lednu tohoto roku a od té doby je prakticky vyprodáno. Jarní reprízy se hrají 27.4., 8.5. a 10.6. v  Žižkovském divadle.

Autor

Kristýna Čepková
Kristýna Čepková

Narodila se v Praze, vystudovala Malostranské gymnázium a činoherní dramaturgii na DAMU. Dva roky působila v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Nyní je na volné noze, hostuje "po vlastech českých" a podílí se na nezávislých divadelních projektech (především jako kmenový dramaturg souboru 3D company). Je lektorkou dramatického kroužku, příležitostně spolupracuje s Českou televizí a je zakládající členkou redakce portálu O divadle. Má prokazatelnou slabost pro oblastní divadla.

Komentáře

Komentáře