Pozvánka na unikátní představení norimberského divadla

Pozvánka na unikátní představení norimberského divadla

Nedlouho po skončení Pražského divadelního festivalu německého jazyka (Theater.cz) máte další jedinečnou příležitost nahlédnout do divadelní tvorby našich západních sousedů. Již tuto sobotu, tedy 1. prosince bude v pražské MeetFactory hostovat soubor Gostner Hoftheater Nürnberg s inscenací Gegen die Wand / Proti zdi.

Z hlediska našeho partnerského projektu IUVENTA je tato událost zajímavá především proto, že v inscenaci mladé režisérky Niny Hellmuth hraje Anežka Rusevová, absolventka DAMU 2010 (více o IUVENTA zde), o jejímž ročníku natáčí společnost Thespis časosběrný dokument Patnáctka. Anežka kromě DAMU studovala také dva semestry herectví na Hochschule für Schauspielkunst “Ernst Busch” v Berlíně a právě tam začala její umělecká spolupráce s Ninou Hellmuth, která ji po svém absolutoriu znovu oslovila a pozvala tzv. „na hostovačku“ do Norimberka. Jistě uznáte, že to se začínajícímu herci jen tak nepoštěstí.

Hra Gegen die Wand je adaptací filmu Fatiha Akina, jejímž autorem je mezinárodně uznávaný divadelník Armin Petras. Inscenace vznikla na jaře 2012 jako experimentální projekt přímo pro Gostner Hoftheater, na jevišti se kromě Anežky setkají mladí herci z Berlína, Mnichova či z Paříže. Nenechte si ujít! Bližší informace zde.

Autor

Kristýna Čepková
Kristýna Čepková

Narodila se v Praze, vystudovala Malostranské gymnázium a činoherní dramaturgii na DAMU. Dva roky působila v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Nyní je na volné noze, hostuje "po vlastech českých" a podílí se na nezávislých divadelních projektech (především jako kmenový dramaturg souboru 3D company). Je lektorkou dramatického kroužku, příležitostně spolupracuje s Českou televizí a je zakládající členkou redakce portálu O divadle. Má prokazatelnou slabost pro oblastní divadla.

Komentáře

Komentáře