Mnoho povyku pro nic

Autor
William Shakespeare
Režie
Kateřina Dušková
Hrají
Martin Polách, Tomáš Impseil, Tomáš Váhala, Zdeněk Kupka, Václav Helšus, Ladislav Dušek, Přemysl Houška, Petr Hanák, Jan Jedlinský, Jaromír Tlalka, Jakub Kabeš, Karolína Baranová, Veronika Korytářová, Michaela Foitová, Štěpánka Prýmková.
Scéna
Pavel Kocych
Kostýmy
Tomáš Kypta
Překlad
Jiří Josek
Dramaturgie
Martin Urban
Hudba
Darek Král
Foneticka spolupráce
Regina Szimiková
Pohybová spolupráce
Adéla Laštovková-Stodolová, Štěpánka Prýmková
Videoukázka
Přehrát
Pojetí hry
Slavná komedie o intrikách a pomluvě. Tentokrát do sicilské Messiny umístil Shakespeare příběh své komedie z roku 1599. Ale mohl by se odehrát prakticky kdekoliv na světě a v kterékoliv době. Záludnost, všudypřítomné a věčné drobné všiváctví, které pomluvou způsobí veliký rozruch – to je motor komedie. Claudio a Hera se milují a chtějí se brát, jenže na světě jsou lidé, kteří druhým nic nedarují, přestože jim jejich nezdar nic nepřinese. Pomluvou a intrikou svatbu znemožní. Jak milující dopadnou? Jako v komedii. Stejně jako druhý pár Benedik a Beatricie, dva singls, solitéři, kteří svatbu odmítají a štěkají se tak, že jeden bez druhého nemohou vydržet. Ženit se, či neženit? To je, oč v komedii také poběží. A k tomu přidejme snad nejpitomější strážníky světové dramatiky, v jejichž postavách povýšil autor blbost na umění. Sečteme-li to, máme komedii vrcholně vtipnou, zralou a s trochou hořkosti nad nekonečnou lidskou pošetilostí. To všechno jsou ingredience, které vás zaručeně nezklamou a zaručeně pobaví.
Fotogalerie
Mnoho povyku pro nic - fotografie Mnoho povyku pro nic - fotografie Mnoho povyku pro nic - fotografie Mnoho povyku pro nic - fotografie
Prodej vstupenek
http://www.saldovo-divadlo.cz/

Komentáře

Komentáře