“Zavolejte a pokecejte s námi!”

Cirk La Putyka zřídil v prázdných Jatkách78 telefonní ústřednu se členy souboru.

“Dobrý den, dovolali jste se do Ústředny78 – speciálního telefonického happeningu Cirku La Putyka a Jatek78…”, takové oznámení uslyší ti, kdo každou neděli nebo pondělí mezi 18 – 20h zavolají na telefonní číslo 245 007 117. Po úvodu pak budou volající přepojeni na některého z šesti herců či hudebníků souboru Cirk La Putyka, se kterým si mohou popovídat, nechat se pobavit, rozveselit se či probrat cokoliv jiného. Telefonní hovor je omezen na 7 minut a obsah zůstává čistě na volajícím a volaném. Hovory, jak jsou všichni na začátku upozorněni, jsou nahrávány a živě formou mixu vysílány během videostreamu z happeningu na sociálních sítích souboru a divadla.

Z webu Ústředny78: U přijímače se budou střídat hudebníci, akrobaté, herci, produkční i další operátoři z širokého týmu Cirku La Putyka, Jatek78 i dalších souborů. Ti vám zahrají písničku, zazpívají ukolébavku, předvedou kotrmelec po telefonu, nebo povypráví o tom, jak se mají během koronaviru.

Principál souboru Rosťa Novák ml.: “Telefonický happening, Ústředna78, je další z projektů Cirku la Putyka ve spolupráci s Jatka78 reagující na současná koronavirová opatření, která neumožňují realizaci a tvorbu živých kulturních událostí. Smyslem akce je pobavit, rozveselit, zahřát u srdce, zazpívat, pokecat si, cokoliv je možné. Můžete zavolat svým oblíbeným hercům a ptát se jich úplně na cokoliv, co vás napadne – co přes den dělali, jaké je jejich oblíbené jídlo, anebo chtít slyšet vlídné slovo, vtip, pohádku. Je to jenom na vás, s čím přijdete.“

Cena telefonického hovoru je dle tarifu volajícího. Videostream probíhá v rámci platformy (A)sleep, která od 12. října nonstop vysílá z prázdného sálu divadla Jatka78.

 

Galerie

 

 

Komentáře

Komentáře