Alice, Alenka a voda živá

O Alici, která se v noci před osmnáctými narozeninami vydá do světa za zrcadlo, aby pochopila a odpustila staré křivdy.

Alice se v noci před osmnáctými narozeninami vydá do světa za zrcadlo, aby pochopila a odpustila staré křivdy. Tam se setká se svým odrazem – Alenkou, která jí provede fantazií až ke šťastnému konci, aby Alice mohla vstoupit do dospělosti. Příběh o fantazii, o odrazech v zrcadlech a vodních hladinách, o tom, že voda nejen bere a škodí, ale také dává nový život a je třeba jí chránit.

Milan M. Deutsch, autor námětu, scénáře a několika původních písní: “Miluji muzikály. Ale ne ty české, komerční, se kterými se roztrhnul pytel v posledních letech a jejich kvalita je kolísavá. Od dětství jsem poslouchal Semafor, později jsem jezdil do Londýna na Phantoma opery, Billyho Elliota, Sweenieho Todda a další. V mé nové divadelní hře s hudbou a zpěvem – což je asi lepší definice, než muzikál – jsem měl jeden hlavní cíl. Otisknout do ní svůj obdiv k Máchovi a Erbenovi, k Suchému a Werichovi. Poetiku a romantiku, kterou přinášejí lidové písničky a dnešní mladou generaci, bohužel, zcela míjí.

V muzikále zazní jak autorské písně Milan Deutsche, tak písně napsané autorkami hudby Simonou Maierovou, Nikol Fischerovou, ale i jedna píseň Amy Winehouse. Svou píseň Bludička z populární hry Kytice věnoval Jiří Suchý a zazní v podání dvou bludiček.

Hlavní roli černé labuti ztvární Jana Fabiánová, která se vrací do Prahy po šestiletém pobytu v Los Angeles. Nikol Fischerová si zahraje roli maminky-vodní víly. Petra Slaninová bude alternovat obě role.

Premiéra 6. 9. 2018 (soukromá produkce Milana M. Deutsche v Semaforu)

A jakkoliv by se mohlo zdát, že po Rozmarném létěRozmarném bonusu a Nesnesitelné tekutosti bytí jde o další divadlo, v němž je voda dalším hráčem, tentokrát byla použita “jen” na filmové projekce.

 

Galerie

 

 

Komentáře

Komentáře