ARENA 2018 – festival bratří Formanů (14. – 24. 6.)

Druhý ročník festivalu ARENA 2018 Divadla Bratří Formanů nabídne unikátní one-man show švýcarského provazochodce i představení stvořené pouze pro Prahu.

Open Air festival ARENA, založený Divadlem Bratří Formanů, se poprvé uskutečnil v roce 2017. Jeho vlajkovou lodí bylo nové představení z produkce bratří Formanů „DEADTOWN“. Režijní rukopis Matěje a Petra Formanových se však objevil v každém na festivalu realizovaném představení.

Druhý ročník open air festivalu ARENA 2018 Divadla Bratří Formanů se uskuteční od 14. do 24. června na Smíchovské náplavce u železničního mostu v Praze a nabídne i tvorbu mimo produkci Divadla Bratří Formanů.

Úplně poprvé zavítá do Prahy švýcarský provazochodec David Dimitri s představením L’Homme Cirque (Muž cirkusu) či francouzský umělec Boris Gibé se svou novinkou L’Absolu odehrávající se ve zvláštním prostoru pouze pro sto diváků. Zážitkem pro diváky bude také spolupráce festivalu s vyhlášenou cirkusovou školou FLIC z Turína, jejíž 24 studentů v Praze pod dohledem světoznámého lektora nového cirkusu Roberta Magra připraví své absolventské představení  „ušité“ doslova na míru prostor divadelní lodi TAJEMSTVÍ.

„Minulý rok navštívilo čerstvě založený festival ARENA během pěti dní více než šest tisíc lidí. Všechna představení byla ihned vyprodaná. Ten veliký zájem nám dodal nejen odhodlání pokračovat, ale i kuráž prodloužit letošní festival na Smíchovské náplavce o dalších pět dní. Představení a aktéry letošní ARENY jsem vybíral s touhou, aby si v programu každý divák mohl najít svého favorita. Věřím, že pestrost a různost výběru dávají velkou naději, že tomu tak bude.“, říká Petr Forman, ředitel festivalu ARENA Divadla Bratří Formanů.

Kromě zahraničních hostů nabídne desetidenní festival také oblíbené rodinné představení Aladin z dílny Matěje Formana. Představení se odehraje na Lodi Tajemství, která zakotví na Smíchovské náplavce u železničního mostu.

Pro všechny návštěvníky je připraven doprovodný program v podobě dílen, divadelních představení, koncertů na souši i na lodi a průběžných výstupů účinkujících v areálu festivalu. Každý zde také nalezne dostatek příležitostí k relaxaci v originálním prostoru na břehu řeky s výhledem na Vyšehrad.

Výběr místa konání ovšem není náhodný: festival se koná na místě, kde dříve stávala oblíbená Arena Pavla Švandy sloužící téměř 70 let jako divadlo i jako místo k setkávání.

Foto1_Petr a Matěj Formanovi

ARENA 2018 je festivalem divadla, nového cirkusu, hudby a současné vizuální tvorby. Cílem festivalu je vytvořit další prostor v centru Prahy, který mohou návštěvníci využít ke kulturním zážitkům i k relaxaci. Festival se neopírá pouze o jeden svět nebo žánr. Vedle tzv. „nového cirkusu“, který díky své atraktivitě zůstane i v dalších ročnících jedním z hlavních pilířů dramaturgie festivalu, si dává za cíl představit publiku i jiné formy divadla, které odpovídají posunu doby a vzniku nových médií, potřebám tvůrců mladé generace i nárokům publika.

 

Foto2_ARENA 2018

Festival se koná pod záštitou primátorky hlavního města Prahy Adriany Krnáčové.

Generální partner: EUC, Partneři: C.S.CARGO, Sebre, Sudop Group, Mercedes-Benz

 

 

Komentáře

Komentáře