Bleskový cirkus v Paláci Akropolis

ilustrační foto

Dřív se na šlachovité artisty a čarokrásné provazochodkyně mířilo pod cirkusová šapitó, kde byste dnes našli spíš už jen pár apatických tygrů a klaunů, kteří nejsou k smíchu. Jenže artisté naštěstí ještě nevymřeli a to také zásluhou Cirqueonu – projektu pro podporu a rozvoj nového cirkusu v České republice. V jeho spolupráci s hosty čtyř zemí Evropy a pod vedením francouzského režiséra Albina Warette vznikl na začátku dubna v pražském Paláci Akropolis unikátní mezinárodní novocirkusový projekt nazvaný Cirkopolis vol.1 / Le Moment Present.

Principem tohoto projektu bylo propojit sedm umělců z různých zemí, kteří se v životě neviděli a během tří dnů intenzivních improvizací vytvořit jedinečný příběh založený na vzájemné interakci a perfektních fyzických výkonech. Cirkopolis vol.1 byl pražským divákům předveden v pouhých dvou večerech – 7. a 8. dubna a jak rychle vzniknul, tak i skončil. Jenže za sebou nechal přání, aby za vol.1 následovala také vol.2, 3 a další.

To, co totiž aktéři na jevišti Paláce Akropolis předvedli, bylo absolutní herecké umění v jeho komplexnosti. Naprosté fyzické nasazení, společně s uvolněným herectvím a talentem hrát na několik hudebních nástrojů zastínilo i fakt, že příběh inscenace byl poměrně špatně kódovatelný a neucelený. Ono se na to totiž strašně dobře kouká. No teď je potřeba jen doufat, že poprvé nebylo současně i naposledy.

 

Brigita Zemen

Autor

Brigita Zemen
Brigita Zemen

Brigita Zemen vystudovada divadelni teorii a kritiku na pražské DAMU. Po zkušenostech s tvorbou televizních seriálů se vrátila zpět k divadlu, aby se začala živit jako divadelní kritička a copywriterka. Mimo jiné se také intenzivně věnuje péči o lidské mládě. Miluje vše britské a irské a z duše fandí současnému divadlu.

Komentáře

Komentáře