Červenec na letní scéně Jatek78

Velké návraty i mladé cirkusové soubory

Po konci zákazu pořádání kulturních akcí vlivem koronaviru obnovila svoji činnost i nezávislá divadelní scéna v pražských Holešovicích. Většinu svého programu Jatka78 přesunula na venkovní Letní scénu v Pražské tržnici, kde se hraje od konce května. V hraní pod večerní oblohou Jatka78 pokračují také v červenci, kdy přivítají umělce z řad stálého repertoáru i hosty.

Letní scéna Jatek78 oživí Pražskou tržnici také v červenci. Hned několik večerů bude věnováno improvizaci. Vystoupí mladý soubor My kluci, co spolu chodíme, VOSTO5 zahraje 2. července Stand’artní kabaret, soubor 11:55 uvede improvizační show Bez domluvy.

Na Jatkách78 budou hostovat také taneční soubor 420PEOPLE & kapela Please The Trees, kteří uvedou inscenaci The Watcher speciálně upravenou pro venkovní hraní. Tanečním rytmům bude věnován večer Summer Stage Sounds. Pod názvem Tripleshot Jam v něm vystoupí tanečníci z DEKKADANCERS a Laterny magiky Ondřej Vinklát, Alex Sadirov, Libor Kettner či saxofonista Lukáš Dittrich a DJ NOX. Tanečníci však tentokrát usednou za mixážní pult, bicí a klávesy a tanec bude na divácích…

Letní tradicí již na Jatkách78 bývá vystoupení mladých novocirkusových companies, které tvoří studenti či absolventi zahraničních novocirkusových vysokých škol. Cink Cink Cirk po třech letech na Jatkách78 uvede inscenaci Dukto. V souboru vystupuje například žonglér Filip Zahradnický, kterého diváci znají z představení Cirku La Putyka Memories of Fools a který letos získal dvě prestižní ceny na festivalu Cirque de Demain. Feel the Universe představí novinku Vlez v les, volně inspirovanou charaktery zvířat, v níž spojuje nový cirkus a masky.

Podstatnou částí programu na Letní scéně Jatka78 budou rodinná představení. Pro všechny věkové skupiny zahrají Squadra Sua (Happy Hour) a Holektiv (Letkyně). Pro děti ve věku od 6 let jsou určena také všechna novocirkusová představení, včetně Kaleidoscope od Cirku La Putyka, který měl premiéru v červnu.

 

Galerie

 

 

Komentáře

Komentáře