Chantal Poullain a Štěpánka Křesťanová – Rebelky v Divadle Bolka Polívky

Dvě zralé ženyse rozhodnou vzepřít nalinkovaným životům a vzít osud zpět do vlastních rukou. Dost bylo příkoří a manipulování! Je na čase, aby o nich přestali rozhodovat jiní. I když jsou Claude a Margot zpočátku jako oheň a voda, prožijí spolu několik dní, na které do smrti nezapomenou.

Uprostřed noci se na kraji silnice setkávají dvě svérázné stopařky. Elegantní starší dáma Claude (Chantal Poullain) utíká z domova důchodců, mladší a na první pohled praktičtější Margot (Štěpánka Křesťanová) z oslavy osmnáctin své dcery. Nesourodá dvojice žen sice nejprve soupeří o to, která z nich získá odvoz rychleji, ale postupně zjistí, že je spojuje mnohem víc, než silná touha po svobodě. Nedomyšlený útěk pak začne navzdory prvotní vzájemné antipatii mezi oběma poutnicemi nabírat nečekané obrátky.

„Nejsilnějším poselstvím té hry je asi to, že spolu mohou vycházet lidé různých společenských vrstev a odlišných povah. Dokonce mezi nimi může vzniknout opravdové přátelství. Dnes je nám často předkládáno, že to možné není,“ říká představitelka Margot, herečka Štěpánka Křesťanová. A Chantal Poullain ztvárňující Claude dodává: „Je to krásný příběh dvou žen na útěku, které jdou kousek cesty spolu.“

Autory tragikomedie Rebelky jsou dva francouzští herci, dramatici a režiséři Pierre Palmade a Christophe Duthuron, kteří si spolupráci vyzkoušeli už při psaní hry Pierre a syn pro legendu francouzského humoru Pierra Richarda. Hra Rebelky byla v České republice dosud uváděna pod názvem Na útěku.

Autoři: Pierre Palmade, Christophe Duthuron, překlad: Alexander Jerie, režie: Antonín Procházka, scéna: Petr Hloušek, kostýmy: Lenka Polášková

Hrají: Chantal Poullain, Štěpánka Křesťanová

Brněnská premiéra: 15. 11. 2019

Pražská premiéra: 21. 11. 2019 (Malá scéna Studia DVA)

 

DBP_REBELKY_A1_bez-textu-e1572299770619-857x1024

Komentáře

Komentáře