Co mají společného Tour de France a divadlo?

Václav Liška, herec a koloběžec

Díky některým médiím jste možná zaznamenali partičku bláznivých koloběžkářů, kteří se rozhodli ujet “bez pedálů” celou trasu legendárního závodu (letos navíc v jeho jubilejním ročníku). Možná se ptáte, co dělá tato informace na portálu jménem “O divadle”. Odpověď je jednoduchá. Jedním ze šestice vytrvalců je totiž herec Václav Liška… A tak můžete číst již druhé “Mimochodem” propojující nějakým způsobem divadlo a sport, který ostatně k letnímu času nedomyslitelně patří.

Václav Liška je absolventem činoherní katedry DAMU v roce 2005 (Její pastorkyňa, Jakub a jeho pán či Mandragora), byl v angažmá v Západočeském divadle Cheb a následně Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Nyní je na volné noze a můžete ho vidět například v Divadle Na Jezerce v irské komedii pro čtyři herce Práskni do bot. Anebo na stupátku koloběžky – každou chvíli někde…

Kromě splnění vlastního snu a sportovního cíle tým “Kick your life, kick France” také pomáhá. “Ve třetím rozměru projektu bychom chtěli pomoci nakopnout život některým, kteří neměli třeba v životě tolik štěstí – proto Kick Your Life. Stejně jako Tour de France se kdysi jela poprvé, stejně jako se pojede poprvé na koloběžce, se někteří lidé poprvé posadili na invalidní vozík nebo se probudili upoutáni na nemocniční lůžko. Po dlouhém hledání vhodného partnera pro naplnění charitativního 3D rozměru projektu jsme konečně u cíle. Představujeme SPORTOVNÍ KLUB VOZÍČKÁŘŮ PRAHA!!!” Za každý ujetý kilometr dostane SKV Praha od partnerů projektu finanční dar. Koloběžci mají před cyklistickým pelotonem jeden den náskok a od cíle je tedy dělí zhruba dvě a půl etapy slavné Tour. Držíme palce!

Komentáře

Komentáře