Divadelně – kavárenské Brno

Brněnský lunapark, foto: T. Svoboda

Jste-li milovníky kávy, divadla a Brna, pak si určitě nenechte ujít letošní, již čtvrtý, ročník projektu Brněnský lunapark, který trvá až do 23. května 2013. Zrodil se pod záštitou a organizováním Ústavu hudební vědy Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, občanského sdružení Kulturárium a za podpory mnoha spolupracovníků z mimoakademického prostředí a je přesně tím projektem, pro který je atmosféra Brna jako stvořená.

V celkem čtrnácti kavárničkách této moravské metropole, se (témeř) každý podvečer dvaceti osmi dnů odehraje scénické čtení nebo představení nejrůznějších divadelních spolků.

Letošní ročník zahájilo v pondělí 22. dubna v Kavárně kunštátská Trojka Malé divadlo kjógenu. Během trvání se můžete těšit například na Divadlo Feste, DIVO4, Divadlo DNO, Divadlo Líšeň a na mnohá další. Z programu si jistě vyberete také pokud se na představení chystáte i se svými potomky, kavárny, ve kterých se Lunapark odehrává, jsou totiž nekuřácké. Nic vám proto nebrání nerušeně nasávat vůni dobré kávy i divadelní náladu města Brna v jednom balení.

Autor

Brigita Zemen
Brigita Zemen

Brigita Zemen vystudovada divadelni teorii a kritiku na pražské DAMU. Po zkušenostech s tvorbou televizních seriálů se vrátila zpět k divadlu, aby se začala živit jako divadelní kritička a copywriterka. Mimo jiné se také intenzivně věnuje péči o lidské mládě. Miluje vše britské a irské a z duše fandí současnému divadlu.

Komentáře

Komentáře