Divadlo masek na Jatkách78

 Multižánrový prostor Jatka78 pokračuje v přehlídce hvězd světového formátu. Po Thomasi Moncktonovi a francouzských cirkusačkách Groupe Bekkrell v Pražské tržnici na konci května vystoupí německý soubor Familie Flöz. Nejznámější divadlo masek na Jatka78 přiveze inscenaci Infinita.

Historie Familie Flöz sahá do roku 1996. Velmi netradiční soubor kombinuje divadlo masek, tanec, pohybové divadlo, akrobacii, improvizaci i klaunovství. Díky dokonale zvládnutému mistrovství všech těchto kategorií si Familie Flöz získala srdce nejen velkých, ale i malých diváků – ve 34 zemích po celém světě.

Všechna loňská představení Hotelu Paradiso byla beznadějně vyprodána. Letos se tento úspěch Jatka78 pokusí zopakovat s inscenací Infinita, kterou má soubor v repertoáru od října 2016. Diváci se mohou těšit na šest zábavných večerů. Ve hře účinkují i samotní zakladatelé Fami-lie Flöz Hajo Schüler a Michael Vogel, kteří ji také režírovali.

Infinita zachycuje první i poslední dílky skládanky života. Těšit se tak lze na kreativní zpracování takových zázraků života, jako jsou první den na světě, první odvážné kroky, ale samozřejmě i první tvrdý pád. Na jevišti se přitom pohybují postavy v proslulých maskách, dojem dotvářejí hra stínů a okouzlující hudba. Infinita je o pomíjivosti, o narození i stárnutí, o nevyhnutelném osudu člověka. V hlavní roli je život sám, ona kreativní síla, která může za vítězství i selhání.

Termíny představení: 22. – 27. května

Infinita_11_c_Silke_Meyer_hr
Infinita (video)

 

Galerie

Komentáře

Komentáře