Divadlo přímo u vás doma

“U vašeho jídelního stolu ožijí bratři Boris a Lev a jejich povedená přítelkyně Erika. Pozvěte své přátele na divadlo ve vašem bytě…”

Netradiční koncept zvolili pro svou nejnovější premiéru studenti z umělecké skupiny OLDstars. Inscenaci italského textu Fausta Paradivina Bratři odehrávají v bytech diváků. Devadesátiminutová komorní inscenace využívá reálií konkrétních bytů. Postavy se sprchují, vaří večeři, vynáší odpadky.

“Nechce se vám oblékat a cestovat za divadelním zážitkem přes půl města? Nemusíte! Dorazí přímo do vašeho domu. Příběh studentského soužití odehrajeme ve vašem obývacím pokoji,” láká jeden z interpretů, jednadvacetiletý Daniel Toman.

Text hry Bratři získal v roce 1999 ocenění Tondelli (kategorie do 30 let ceny Riccione) a v roce 2001 cenu Ubu za nejlepší italskou novinku. Poprvé hru nastudovalo Teatro Stabile v Bolzanu v sezóně 2000-2001 pod vedením režiséra Filippa Diniho. Věcný jazyk, strohé dialogy a všudypřítomná ironie provází celým příběhem vztahů třech mladých lidí.

Mladého nadějného dramatika a herce Fausta Paravidina (1976), rodáka z Janova, označila kritika jako neobvyklou novinku italského divadla. Vystudoval herectví při Teatro Stabile v Janově, nyní žije a pracuje v Římě. Jako herec a scénárista pracoval pro film, televizi i rozhlas. Přeložil některé texty Harolda Pintera a Williama Shakespeara. V roce 2002 vyšly souborně všechny jeho dosud napsané hry: Trinciapollo (1997), Gabriele (ve spolupráci s Giampierem Rappou, 1998), Due fratelli (1998, cena Ubu 2001), Tutta la colpa di Cupido (ve spolupráci s L. Arenou a G. Rappou, 1999), La malattia della famiglia M (2000), Natura morta in un fosso (2001), Peanuts-Noccioline (na zakázku Royal National Theatre v Anglii, 2001), Genova 01 (na zakázku Royal Court Theater v Anglii, 2001).

 

(video)

Fausto Paravidino/Kateřina Bohadlová: BRATŘI

Komorní tragédie v 53 dnech na deseti metrech čtverečních

Soužití bratrů Lva a Borise a jejich přítelkyně Eriky. Dospívající postavy, zmítající se mezi láskou a nenávistí. Podrážděnost, bezohlednost a agresivní komunikace plná výhružek.

Hrají: Daniel Toman, Ondřej Kulhavý a Martina Haluzová

 

Galerie

Komentáře

Komentáře