Domov na konci světa (Divadlo Husa na provázku)

Domov na konci světa v Divadle Husa na provázku: výroční zpráva z planety seniorů.

První novoroční premiérou v brněnském Divadle Husa na provázku bude autorská inscenace Domov na konci světa v režii současné umělecké šéfky této legendární brněnské scény Anny Davidové.

Novinka Domov na konci světa přinese pohled mladé generace na fenomén stárnutí, stáří a postavení seniorů ve společnosti, která uctívá mládí. Během pečlivé přípravy absolvovali herci řadu inspirativních setkání s odborníky na paliativní péči, sociální gerontologii, doprovázení umírajících, a dokonce si na workshopu díky sadě pro simulaci stáří na vlastní kůži vyzkoušeli svízele provázející pohyb v pokročilém věku. Několikrát také navštívili domov pro seniory.

Na své dobrodružné cestě došli až do novodobého výminku, kde může každý zůstat „forever young“. Co by se stalo, kdybychom kult mládí dovedli do důsledku? Stvořili bychom svět prostý pocitů osamělosti, čekání na telefonát od vnoučat a strachu z konce? Chybělo by nám něco, kdybychom vymýtili všechny problémy stáří? A chceme to doopravdy? Autorský tým tak zve na výpravu do světa, kde se žije podle hesla „Memento mori – no more!“.

Autor: Kateřina Menclerová a kolektiv, režie: Anna Davidová, dramaturgie: Kateřina Menclerová, scéna: Nikola Tempír, kostýmy: Petra Vlachynská, hudba: Martin Konvička, projekce: Pavla Baštanová

Hrají: Růžena Dvořáková, Ivana Hloužková, Sylvie Krupanská, Tereza Volánková, Dalibor Buš, Milan Holenda, Ondřej Kokorský, Dominik Teleky, Tomáš Žilinský, Pavel Zatloukal

 

Premiéra: 17. ledna

Pražská premiéra: 26. ledna v Divadle Archa

 

Galerie

Komentáře

Komentáře