Francouzské mušketýrky v březnu na Jatkách 78

Groupe Bekkrell, v jejímž jádru stojí čtyři odvážné a hbité ženy, si jako předlohu pro svoji tvorbu skutečně vzaly fascinující radioaktivitu. Hledají tak nestabilitu nejen ve formě, ale i vztazích. Díky tomu můžete být svědky nezvykle dynamického vystoupení, při němž budete s napětím zatajovat dech.

Multižánrový prostor Jatka78 se v každém ohledu snaží o nabourávání stereotypů a překonávání hranic. Že je fyzicky náročný nový cirkus disciplínou jen pro muže? Soubor Groupe Bekkrell, který se skládá výhradně z ženských artistek, vás s grácií sobě vlastní přesvědčí o opaku! Čtyři odvážné mušketýrky přivezou francouzský šarm na Jatka78 již 1. března a vystoupí celkem ve třech představeních.

Foneticky přepsané jméno francouzského vědce Henriho Becquerela, který objevil radioaktivitu, dává tušit, že Bekkrell efekt je představením, které bude neméně třaskavé, než vědecký objev ze sklonku 19. století. Na rozdíl od radioaktivity vám však od těchto mrštných div žádné vedlejší nežádoucí účinky nehrozí.

Groupe Bekkrell, v jejímž jádru stojí čtyři odvážné a hbité ženy, si jako předlohu pro svoji tvorbu skutečně vzaly fascinující radioaktivitu. Hledají tak nestabilitu nejen ve formě, ale i vztazích. Díky tomu můžete být svědky nezvykle dynamického vystoupení, při němž budete s napětím zatajovat dech. Jedinečná akrobacie v podání Groupe Bekkrell si přitom vystačí až s elementárními doprovodnými prvky jako jsou kabely, lana a provazy a také trocha tajemného dýmu. Z něho jako neohrožené novodobé amazonky vystupují (a levitují) čtyři ženy.

Fanny Alvarez (v Praze ji bude alternovat Chloé Derrouaz), Sarah Cosset, Océane Pelpel a Fanny Sintès se poprvé setkaly v roce 2009 v CNAC (Národním centru cirkusových umění ve Francii). Zanedlouho poté vzniklo dvacet minut svébytného umění, které se o šest let později stalo základem pro jejich další vzrušující výpravu zákoutími společné tvorby. A tak vznikl jedinečný efekt. Bekkrell efekt!

Představení mělo premiéru v březnu 2015 a Praha bude další ze světových metropolí, která bude mít možnost tuto jedinečnou show zhlédnout.

(video)

“Bekkrell efekt je vzrušující vizuální slavnost, která kombinuje sílu punku s nebezpečnou akrobacií a vzrušujícími okamžiky. (…) V představení najdete ducha drzých riot-grrrls, odvážného cirkusového spektáklu i živoucí energie inspirované fyzikem Henri Becquerelem, který objevil radioaktivitu. Francouzský soubor vytvořil až dokonalé zdání neustále se měnícího a pohyblivého vesmíru. Síla Bekkrell efekt tkví především v síle jeho protagonistek, které na jedné straně dokáží vytvářet komické situace a na straně druhé diváky ohromit velkým uměním.” (Theatre-News.com)

Galerie

Komentáře

Komentáře