Hudební divadlo Karlín – 5 milionů korun nemocným či nemohoucím

Hudební divadlo Karlín spolu COT Media, TVCOM.cz, Hospodářskou komorou ČR a OSA ukončilo po 14 vysíláních páteční a sobotní streamování z prázdného divadla, které díky pandemii koronaviru a opatřením v boji s ní, zůstalo (a bohužel stále ještě zůstává) na dlouhou dobu bez diváků. Celý projekt pomáhal v obtížné době těm nejzranitelnějším – seniorům a lidem, kteří se o ně starají.

Nejen během vysílání, kdy mohli diváci on-line přispět, se podařilo shromáždit finanční a hmotné dary z mnoha význačných českých firem v celkové hodnotě bezmála 5 milionů korun! Veškeré prostředky putovaly do léčeben dlouhodobě nemocných, do seniorských domovů, do domovů s pečovatelskou službou. Rozdělování pomoci bylo koordinováno s radními pro sociální péči jednotlivých krajů.

Ve čtrnácti živých vysíláních se umělci prostřednictvím internetu a živého vysílání vypravovali za diváky domů. Postupně se bez nároku na honorář představili (mnozí i vícekrát) v komponovaných 30 – 60 minutách, mnohdy tematických (vzpomínky na muzikály Producenti, Vražda za oponou, Jekyll a Hyde, Bonnie a Clyde, Dracula, HDK Junior s rodinnými pohádkovými muzikály a další): Václav Noid Bárta, Iva Pazderková, Antonín Procházka, Ondřej Gregor Brzobohatý, Jiří Korn, Ivana Chýlková, Jitka Schneiderová, Dasha, Markéta Procházková, Richard Genzer, Marian Vojtko, Michaela Nosková, Anna Julie Slováčková, Felix Slováček jr., Milan Šteidler, Aleš Háma a Martin Sobotka.

První vysílání proběhlo 27. března a poslední 9. května 2020.

Vysílání vidělo ve čtrnácti večerech celkem 50 tisíc, což odpovídá 54 naprosto vyprodaným představením Hudebního divadla Karlín!

Jednotlivá vysílání jsou ze záznamu stále na www.kulturazive.cz nebo na www.hdk.cz/repertoar/74-hdk-zive/ dostupná, kdo nestihl, může si tyto večery prožít dodatečně i nyní.

Untitled
(pro zvětšení klikni)

 

 

Galerie

Komentáře

Komentáře