Jak se dělá muzikál?

Již třetí připravované premiérové představení v Hudebním divadle Karlín v divadelní sezóně 2018 / 2019.

Po premiéře muzikálu Legenda jménem Holmes (říjen 2018) a premiéře koprodukční operety Veselá vdova (leden 2019), uvedou v Karlíně v březnu 2019 zábavnou a tak trochu edukativní muzikálovou revue autora a režiséra Antonína Procházky.

Jak by ji představil sám autor?

Tedy … Jak snadné je létat, když jsi pták. Jak snadné je dělat muzikál, když máš talent a schopnost čelit nesnadným věcem. Dělat muzikál opravdu není nic obtížného. Stačí zvládnout zpěv při zánětu hrtanu, hrát s horečkou, stepovat s vyvrtnutým kotníkem, tvářit se vesele, i když ti odpoledne přejeli tvého oblíbeného kocoura, být dvě hodiny navlečen do brnění, nebo stát v průvanu oděn jen svým talentem. To je leckdo velmi nalehko.

Vše na jevišti působí při představení tak snadně, hravě, spontánně. A tak to má být! „Vy jste se zase vyblbli.“ Je velmi častá poznámka diváků. Pro ty, koho zajímá, co je za tou „lehkostí, hravostí a blbnutím“ skryto, je určena naše revue Jak se dělá muzikál.

Kdybychom to nazvali představením, tak to není pravda, kdyby – nedej pánbů – výchovným koncertem, tak to zavání nudou. Nuda je to poslední, s čím se u nás v divadle setkáte. Komedie má ten dar, že dokáže sdělit věci seriózní formou lidem nejpříjemnější – totiž humorem. Vezmeme vás na projížďku celým tím nádherným martyriem: Od výběru titulu, přes konkurz, první čtenou až po aranžovací zkoušky na jevišti. Nahlédnete s námi do zákulisí, dílen, maskéren a rekvizitáren. Zažijete trému před premiérou i euforii po ní.

Na konci pouti zjistíte, že jste zase o něco chytřejší. A kupodivu to ani nebolelo!

 

kdo jste videl
Více informací o hře v rubrice
Kdo jste to viděl?

 

 

 

 

 

 

Premiéra: 21. března 2019

 

JSDM_vizual
(větší fotografie po kliknutí)

 

 

Komentáře

Komentáře