“Jak se dělá pejsek a kočička?” (3D company v ŽDJC)

Velká divadelní pohádka na motivy knížek Josefa Čapka a Karla Čapka

Divadelní soubor 3D company myslí i na ty nejmenší diváky. Poprvé za svou existenci uvede dětské představení. Díky tomu se Žižkovské divadlo Járy Cimrmana po letech opět pravidelně otevře dětskému publiku.

Čtyři kamarádi se nudí, a tak se rozhodnou, že nazkouší divadelní hru podle oblíbené knížky Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce. Ale jak se to dělá? Co dělá režisér, kdo má v divadle na starosti kostýmy a co všechno vlastně musí umět herec? Kdo jim poradí, jak na to? Kdo bude hrát Pejska a kdo Kočičku? A opravdu dokážou naši kamarádi nazkoušet a pak zahrát divadelní představení před skutečným publikem?

 

  • Pohádková komedie s písničkami, pro diváky od 6 let, ideální pro první stupeň ZŠ
  • Autorský text inspirovaný díly bratří Čapků (Povídání o pejskovi a kočičce a Jak se co dělá)
  • Didaktická pohádka - zábavnou formou o tom, jak se dělá divadlo.

 

Kristýna Čepková, autorka a režisérka: “V neděli 27.9. se dočkáme tak trochu dvakrát odložené a lehce improvizované, ale zároveň plnohodnotné premiéry Velké divadelní pohádky. Jedná se o text, který jsem napsala v inspiraci, fascinaci a dokonalé úctě k tvorbě a osobnostem bratří Čapků. Ač je tato inscenace určena primárně dětem, myslím, že snad pobaví i (dávno) dospělé. V neděli se od 17 hodin odehraje koncert vynikající jazzové kapely Noční optika, od 19 h pak samotná premiéra.”

 

Režie: Kristýna Čepková, dramaturgie: Martin Vokoun, scéna a kostýmy: Agnieszka Pátá Oldak, hudba: Zdeněk Dočekal, produkce: Andrea Machová

Hrají: Karolína Půčková, Zuzana Částková, Michal Kuboušek a Martin Hlubocký (nedávní absolventi VOŠ herecké v Praze)

Premiéra: 27. září v Žižkovském divadle Járy Cimrmana

 

 

Galerie

Komentáře

Komentáře