Jatka78 do Prahy opět přiváží světoznámé divadlo masek

Na Jatkách78 bude inscenace uvedena pouze třikrát, ve dnech 15.—17. ledna 2019. V inscenaci vystupují samotní zakladatelé souboru — Hajo Schüler a Michael Vogel.

Také v roce 2019 se Jatka78 stávají hostitelem významných zahraničních souborů. Prvním z nich jsou v těchto dnech němečtí Familie Flöz, mistři gest a nonverbální komunikace, kteří v Pražské tržnici v Holešovicích vystoupí již potřetí. Tentokrát nabídnou legendární inscenaci Teatro Delusio, která je vtipnou glosou do zákulisí smyšleného divadelního souboru.

Teatro Delusio je vlastně takovým divadlem v divadle. Zachycuje život kolem imaginárního divadelního uskupení. Tento výstřední soubor vyniká úchvatnými bojovými scénami, smrtícími intrikami a srdceryvnými áriemi z proslulých her a oper. Noc za nocí tato company směřuje k nebývalým triumfům.

To je však pouze jedna strana příběhu. Na té druhé stojí, již bez světel a potlesku, tři technici, pracující v temnotě zákulisí. Jejich životy, které obvykle zůstávají skryté, však najednou vyplouvají na povrch. V Teatro Delusio se světy těch, kdo reflektory vyhledávají, a těch, co se před nimi naopak skrývají, spojí, aby vytvořily to, na co jsou diváci u Familie Flöz zvyklí. Svébytné umění, které řekne vše, aniž by použilo jediné slovo.

Každá show Familie Flöz vždy slibuje velkou porci humoru, přesvědčivých gest a překvapivě široké spektrum výrazových prostředků, jaké jen divadlo masek může nabídnout. Teatro Delusio patří k osvědčeným inscenacím souboru. Na repertoáru je již od roku 2004 a od této doby stačila pobavit řadu diváků po celém světě.

Hra byla odehrána více než 600 krát v 29 různých zemích. V roce 2016 se Teatro Delusio dočkalo nové scénografie i obsazení a následně získalo pětihvězdičkové hodnocení na edinburghském Fringe Festivalu.

 

(trailer)

„Beze slov, a přesto tak výrazově plná, plná touhy a zároveň radosti. Nádherná show, která mistrně ztvárňuje různorodé charaktery jednotlivých postav.“ (The Guardian)

„Je zdrojem neustálého údivu, že masky mohou přenášet takové množství lidských emocí. Mistrovský kus!“ (The Scotsman)

„Na konci představení by bylo možné přísahat, že herci navzdory maskám mluvili, smáli se a plakali. Fascinující divadelní experiment, který je prováděn s neuvěřitelnou sebekontrolou.“ (Süddeutsche Zeitung)

“Divadlo může být skutečně velkolepé.“ (Berliner Zeitung)

 

Galerie

 

 

Komentáře

Komentáře