Jiří Suchý z Tábora

Narozen 1988 v Táboře. * Absolventské role: Kleantes (Tartuffe), Kazimír (Kazimír a Karolína), Mikoláš (Markéta, dcera Lazarova), Treplev (Racek) * Motto a “Co ke mně patří” v době absolutoria: ”Dokud se zkouší, ještě se neumřelo!” * P.U.D.L. Kruhy pod očima. Když se objeví rudé oči, musí být cítit síru.

Jiří Suchý z Tábora, další z absolventů DAMU 2010. Jiří Suchý je z Tábora od narození, ale Jiří Suchý z Tábora se jmenuje až od páté třídy, kdy si tak začal nadepisovat školní sešity. Jméno Jiří Suchý je v divadle zatraceně velký pojem – nicméně u “toho z Tábora” se zdá, že  jeho brzká touha jít k divadlu byla správná. Na DAMU ho přijali v 17 letech, rok před maturitou – a zjevně dobře věděli, proč. Na fotografii je i Jiří v den Koulení, slavnosti, kdy se školní divadlo Disk loučí s právě absolvujícím ročníkem, na videu o pět let později, kdy jsme spolu strávili moc hezký víkend v rekreačním středisku DAMU v Poněšicích. Všem jsme položili pět stejných otázek :-)

Je to lepší, než jsem čekal.

Co pro mě na škole bylo nejdůležitější, co nejvíc mi dala – a jak jsem to viděl hned po absolutoriu a jak to vidím teď.

Myslel, jsem, že nejdůležitější, co mě na škole naučili, bylo hrát. Až po letetch jsem ale pochopil, že mě celou tu dobu učili nehrát.

Jak prvních pět profesionálních let splnilo má očekávání = co jsem v profesionálních letech čekal a v čem je praxe jiná (v dobrém i ve špatném), než jakou jsem o ní měl na začátku představu.

Je to lepší, než jsem čekal.

Vyjmenuj a blíže představ své největší úspěchy za těch prvních pět let.

Za úspěch považuji role, které mi byly svěřeny a angažmá, ve kterých jsem je hrál. Ať už to byl Podkolatov v Olomouci, Bertie Wooster Českých Budějovicích, Sherlock Holmes na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově nebo aktuální Demetrius v Národním divadle.

Kde bych chtěl profesně být za dalších pět let.

Tam, kde jsem teď – v Národním divadle. S novými zkušenostmi a dovednostmi.

Pozvi diváky tam, kde jsi na sebe nejvíce pyšný.

Zavolejte Jeevese! (Jihočeské divadlo)
Sen čarovné noci (Národní divadlo)
_MG_7958 copy
(video se spustí po kliknutí na fotografii)
06
Jiří Suchý z Tábora (2010)

Autor

Jana Smetánková
Jana Smetánková

Autorka myšlenky portálu O divadle, majitelka vydavatelství Thespis, které vydalo – s výjimkou Cimrmanů – prakticky všechna DVD s divadlem, která se kdy na českém trhu objevila a je dokonce tím subjektem, který jako první přišel s myšlenkou prodeje záznamu divadelního představení.

Komentáře

Komentáře