Jižní spojka 2020 (II. přehlídka Jihočeského divadla v Praze)

II. pražská přehlídka toho nejlepšího z repertoáru Jihočeského divadla

zombie
Návod k přežití zombie apokalypsy (pro zvětšení klikni)

Divadlo Disk – sobota 1. 2. (19.30)

Janek Lesák & Natálie Preslová: Návod k přežití zombie apokalypsy

„Jsou tady. Všude kolem nás. Vždycky jsme o nich věděli, ale netušili jsme, jak daleko to může zajít. Tyhle řádky píšu v opuštěném podzemním krytu pod starou slévárnou. Za pár dní nám dojde voda, budeme muset ven. Ale ať se stane cokoli, přísahám, že naše mozky nedáme snadno. A dokud budeme dýchat, poneseme s sebou základní hodnoty naší civilizace – lidskost, vzájemnou úctu, porozumění. A ruční plamenomet XM42.“

Divadlo se omlouvá divákům – ale část mozku obsahující druhou část anotace byla autorům vyžrána z hlavy při pokusu zabránit zombie apokalypse v reálném světě.

režie: Janek Lesák

 

podsnehem
Pod sněhem (pro zvětšení klikni)

NOD – neděle 2. 2. (19.30)

Petra Soukupová: Pod sněhem

Blanka, Olina a Kristýna. Tři sestry jedou na oslavu otcových narozenin. Auto je plné jejich netrpělivých dětí a dárků a v hlavách jim víří myšlenky – na nedodělanou práci, nespolehlivého milence, na kila, která po porodu nejdou dolů a manželovu častou nepřítomnost… Navíc je mezi sestrami plno starších i novějších křivd a to, co je čeká u rodičů, by je ani ve snu nenapadlo. Trefná psychologická sonda do vztahů v současné rodině se s bravurou pohybuje mezi komikou a tragikou. Takovou jízdu zimní krajinou jste nezažili! Nebo možná ano?

režie: Jana Kališová

 

 

game
Game (pro zvětšení klikni)

NOD – sobota 8. 2. (14.00, 20.00)

Janek Lesák & Natálie Preslová: GAME

Participační divadlo postavené na principech LARPu. Detektivka, o jejímž průběhu můžeš rozhodnout ty sám. Staň se hráčem i ty! Neexistuje únikový východ, neexistuje záchranné heslo. Musíš hru hrát a dohrát.

režie: Janek Lesák

 

 

uie
Zadržitelný vzestup Artura Uie (pro zvětšení klikni)

 

 

 

Divadlo Disk – pondělí 10. 2. (19.30)

Bertolt Brecht: Zadržitelný vzestup Artura Uie 

Arturo Ui je obratný a všehoschopný člověk, bohatství už má, takže teď touží po moci. Po moci, která by mu zajistila nerušenou prosperitu. Krok za krokem budete sledovat, jak roste jeho vliv, jak se mu daří manipulovat politiky, korumpovat tisk, policii i soudy a postupně ovládat celou zemi. Jeho vzestup je stále nebezpečnější a nebezpečnější, dá se ještě zadržet?

režie: Martina Schlegelová

 

traviata
La traviata (pro zvětšení klikni)

Stavovské divadlo – úterý 11. 2. (19.00)

Giuseppe Verdi: La traviata

Violetta Valéry je jednou z nejslavnějších operních hrdinek všech dob. Jejím reálným předobrazem byla Maria Duplessis, oslňující hvězda pařížské vyšší společnosti 40. let 19. století. Výjimečný ženský osud, láska, které tato proslulá kurtizána nejvyšší obětí dokázala, že ji miluje víc než sebe, to vše sugestivně zpracoval už Alexandre Dumas ml. v novele Dáma s kaméliemi a sám ji poté zdramatizoval. Když tuto hru uviděl v roce 1852 v Paříži Verdi, rázem v ní spatřil zrcadlo svých vlastních citů k osudové ženě, pěvkyni Giuseppině Strepponi. Tato inspirace podnítila hudební drama, jež svou ryzostí ční nad dobou i prostředím a vybízí k stále novým inscenačním řešením.

V režii a choreografii Veroniky Poldauf Riedlbauchové vystoupí v hlavní roli Marie Fajtová.

Svatopluk Sem získal za roli otce Germonta cenu Thálie za rok 2017.

porada
Inscenační porada (pro zvětšení klikni)

Divadlo Ponec – neděle 16. 2. (20.00)

Štěpán Benyovszký, Marek Svobodník, Ondřej Vinklát: Inscenační porada – taneční show k výročí Jihočeského divadla 

Vymyslet představení k výročí 100 let od založení Jihočeského divadla není nic jednoduchého. První uvedení se blíží a přitom se velkoryse naplánovaný koncept představení hroutí režisérovi pod rukama. Pak se zhroutí i režisér. Přijde nový, s novým konceptem, ale ten nepřečká ani první zkoušku. Řediteli divadla už pomalu tečou nervy a sahá ke stále drastičtějším řešením.

Bude z toho nakonec velkolepý kostýmní balet, progresivní minimalistické dílo nebo lidová zábava s dechovkou? Který z tvůrců prosadí svou vizi? Podaří se udělat vůbec něco? A co je na těch stech letech divadla nakonec opravdu důležité?

V roli ředitele: Jiří Lábus

 

 

 

dl15767590566
(pro zvětšení klikni)

 

Komentáře

Komentáře