Když je Racek vlaštovkou

 Pětiletý sběrný dokument Patnáctka o výjimečném ročníku DAMU 2010. První zveřejněnou částí projektu je záznam jednoho z jejich absolvenstkých představení, Čechovova Racka.

Představitelka Iriny Arkadinové Marie Štípková k Rackovi řekla: “Myslím, že se Rézce (pozn. – režisérka inscenace Tereza Ludvíková) povedlo Racka dobře obsadit – každá postava určitým způsobem vystihovala téma herce, který ji hrál. Proto to bylo tak silné. Bylo to osobní. Nebo alespoň pro mě. Jsem moc ráda, že jsem se mohla s Arkadinovou setkat. Je to role, která má spoustu zákoutí a klade nespočet otázek, zvlášť někomu, kdo se zabývá divadlem. Kdy hrajeme a kdy jsme to opravdu my? A kdo vlastně opravdu jsme? Nemůže člověk v záplavě rolí ztratit své já? Už tehdy to pro mě byl nesmírně zajímavý dialog, ale ráda bych se s ní potkala v budoucnu znovu. Myslím, že má pro mě připravené nové dotazy.”

Racek je dán zdarma ke zhlédnutí i případnému sdílení na YouTube kanále nakladatelství Hummingbird Stories, které navazuje na ediční činnost Thespisu.

Všechna videa k Rackovi.

Více o Hummingbird Stories LLC zde.

 

Racek 1:3
Racek – 1. část (video)
Igor Orozovič a Anežka Rusevová

 

Racek 2:3
Racek 2. část (video)
Marie Štípková a Jiří Suchý z Tábora

 

Racek 3:3
Racek 3/3 (video)
Tomáš Klus a Igor Orozovič

 

Autorkou fotografií z představení v galerii je Zuzana Podolská.

Galerie

 

Autor

Jana Smetánková
Jana Smetánková

Autorka myšlenky portálu O divadle, majitelka vydavatelství Thespis, které vydalo – s výjimkou Cimrmanů – prakticky všechna DVD s divadlem, která se kdy na českém trhu objevila a je dokonce tím subjektem, který jako první přišel s myšlenkou prodeje záznamu divadelního představení.

Komentáře

Komentáře