Klára Suchá (Klepáčková)

Narozena 1987 v Chebu. * Absolventské role: Elmíra (Tartuffe), Vyvolavač (Kazimír a Karolína), Markéta (Markéta, dcera Lazarova), Nina (Racek). * Motto a “Co ke mně patří” v době absolutoria: ”V zrcadle – spatříš svou tvář. V umění – spatříš svou duši.” (G. B. Shaw)* Fotografování, tanec, step, malování (kočičí freestyle), cestování, plánování a organizování. Dokážu se probudit tak rychle, že sama sebe přistihnu, jak spím.

Kláru Suchou představujeme jako první z ročníku DAMU 2010, o němž jsme natočili pětiletý sběrný dokument Patnáctka. Na fotografii je Klára v den Koulení, slavnosti, kdy se školní divadlo Disk loučí s právě absolvujícím ročníkem, na videu o pět let později, kdy jsme spolu strávili moc hezký víkend v rekreačním středisku DAMU v Poněšicích. Všem jsme položili pět stejných otázek :-)

 Nemám přesný cíl, mám jen touhu.

Co pro mě na škole bylo nejdůležitější, co nejvíc mi dala – a jak jsem to viděla hned po absolutoriu a jak to vidím teď.

Určitě největším přínosem pro mě byly mezilidské vztahy, nejen mezi spolužáky, ale i pedagogy. Vztahy, které se utvářely právě při práci na roli. Tehdy jsem si zacala uvědomovat sama sebe a zjišťuji, že tento proces je celoživotní.

Jak prvních pět profesionálních let splnilo má očekávání = co jsem v profesionálních letech čekala a v čem je praxe jiná (v dobrém i ve špatném), než jakou jsem o ní měla na začátku představu.

Neměla jsem žádná očekávání, snad jen naivní bezbřehé nadšení, které mnohdy narazilo na pevninu. Což mě však neodradilo a nikdy neodradí!

Vyjmenuj a blíže představ své největší úspěchy za těch prvních pět let.

Profesně je to Arabská noc s Martinem Glaserem, Stavitel Solness s Michaelem Tarantem, Krvavá svatba s Michalem Langem a Jako břitva se Štěpánem Páclem.

Kde bych chtěla profesně být za dalších pět let.

To se nechám překvapit. Nemám přesný cíl, mám jen touhu.

Pozvi diváky tam, kde jsi na sebe nejvíce pyšná.

Přijďte ke mně domů a společně vyrazíme na piknik! Připravím soutěže a dobré pohoštění a věřte mi, že nebudete litovat!

_MG_7917 copy
(video se spustí po kliknutí na fotografii)
klara
Klára Suchá (2011)

Autor

Jana Smetánková
Jana Smetánková

Autorka myšlenky portálu O divadle, majitelka vydavatelství Thespis, které vydalo – s výjimkou Cimrmanů – prakticky všechna DVD s divadlem, která se kdy na českém trhu objevila a je dokonce tím subjektem, který jako první přišel s myšlenkou prodeje záznamu divadelního představení.

Komentáře

Komentáře