Krkonošské pohádky s Kubíčkem

“Himl-laudón-donrvetr-krucajs-element!” – jen těžko lze očekávat, že by si někdo při těch slovech nevybavil Ilju Prachaře v roli Trautenberka. Čas plyne jako voda, dokonce i v pohádkách a tak se přihodilo, co se přihodit muselo. Anče a Kuba mají Kubíčka…

František Peterka, Ilja Racek, Hana Maciuchová, Jaroslav Satoranský a Zdeněk Řehoř, kyselo, které bylo moc kyselé a bramborák, co byl moc bramborovej. Kdo by neznal Krkonošské pohádky? Dvacet kouzelných pohádek, které Česká televize natočila v letech 1973 až 1984. Není však obecně známo, že díky obrovské popularitě těchto Večerníčků, byla na sklonku 80. let připravena k natáčení další série, už s Anče a Kubou jako rodiči malého Kubíčka.

K realizaci v televizi už nedošlo, nicméne teď se toto téma vrací v divadle. Na úspěšné divadelní Krkonošské pohádky navazuje pohádka Anče s Kubou mají Kubíčka aneb jak to bylo dál, která bude mít premiéru v neděli v Divadle Bez zábradlí. Autorkou je znovu Božena Šimková, hudbu složil Vadim Petrov.

Kubíčka alternutí dva herci: Vojta Matějíčka a Michal Pazderka, další role hrají Petr Pěknic , Libor Jeník, Radim Jíra a Barbora Mottlová. Režisérem pohádky je Vít Prýmek.

Galerie

Komentáře

Komentáře