#kulturajede

„Zapojili jsme se proto, že to má smysl a že takto spolu můžeme vytvářet dobré a potřebné společenství. Neboť: všichni jsme ohroženi, ne pouze určité skupiny. Všichni držme pohromadě a buďme k sobě slušní!”

Agentura DigitalAd přišla v době, kdy se téměř úplně rozvolňují opatření proti šíření koronaviru, s projektem, který má pomoci kulturním institucím s návratem do provozu – nákup voucherů s dlouhou dobou platnosti či zaslání nezištné finanční podpory jednotlivým zapojeným subjektům.

Většina kulturních subjektů má své brány již otevřeny, ale ve skutečnosti teprve teď začíná jejich pravý boj o přežití. Projekt kulturajede.cz má za snahu připomenout lidem, že právě kultura může pomoci zahnat chmurné myšlenky a překonat těžké životní období. Zároveň také chce pomoci kulturním institucím s výpadkem příjmů.

Jan Vobecký, jednatel agentury DigitalAd: „Kulturní segment tvoří nezanedbatelnou část naší klientely, a přestože jejich těžká situace měla dopad i na naši firmu, nechtěli jsme je nechat na holičkách. Na rozdíl od většiny projektů, které se snaží pomoci ve společnosti zasažené koronavirem, jsme se zkusili zaměřit na období, které bezprostředně následuje. Ani tehdy by se totiž nemělo zapomínat na to, že si musíme pomáhat.“

Mezi subjekty, které se již do projektu zapojily, lze najít divadla, kina, ale i knižní nakladatelství. Za Host Brno aktivitu okomentoval PR manažer Radek Štěpánek: „V karanténě jsme se naučili mnoha věcem, na které by třeba za normálních okolností nebylo tolik času – a můžeme je využít nyní, kdy se situace zlepšuje. Čtenáři se mohou těšit na dlouho očekávané knihy, jako je například novinka Fredrika Backmana Úzkosti a jejich lidé nebo na Plachetnice na vinětách od jihočeského spisovatele a držitele mnoha ocenění Jiřího Hájíčka.“

Ze zapojených divadel je vedle Divadla Radka Brzobohatého, Divadla V Celetné nebo Divadla V Řeznické i Studio Ypsilon.

Prof. Jan Schmid: „Zapojili jsme se proto, že to má smysl a že takto spolu můžeme vytvářet dobré a potřebné společenství. Neboť: všichni jsme ohroženi, ne pouze určité skupiny. Všichni držme pohromadě a buďme k sobě slušní!”

 

puppet-1004573_1920
(pro zvětšení klikni)

 

 

Komentáře

Komentáře