Losers Cirque Company a Radim Vizváry v bývalém Branickém divadle

Losers Cirque Company oživí Branické divadlo; rekonstrukci můžete podpořit na Hit Hitu

Novocirkusový soubor Losers Cirque Company bude mít vlastní domovskou scénu, a to v Branickém divadle, které nově ponese název Divadlo Bravo! a stane se centrem nového cirkusu v Praze. Přes prázdniny začne rozsáhlá rekonstrukce divadla, která chátrající Branické divadlo promění v moderní divadelní prostor s kabaretním sezením i příjemným zázemím pro diváky včetně kavárny. Praha 4 tak získá nové kulturní centrum s bohatým programem nejen pro dospělé a vznikne jedinečná alternativní scéna.

Principál Losers Cirque Company Petr Horníček: „Naším společným přáním je, vytvořit prostředí, kam se budou lidé chodit bavit a kam se budou rádi vracet. Chceme, aby Braníkem opět znělo BRAVO! V našem plánovaném programu myslíme i na nejmenší diváky. Chceme prostor otevřít co nejširšímu publiku.“

Cílem rekonstrukce je vrátit divadlu jeho někdejší lesk a slávu. Losers Cirque Company chtějí, aby to v Braníku opět začalo žít. Chtějí navázat na slavnou tradici pantomimy, která se zde na přelomu 80. a 90. let s úspěchem hrála. Ke spolupráci přizvali přední osobnost současné české pantomimy Radima Vizváryho, držitele ceny Thálie 2016. Divadlo BRAVO! se stane jeho domovskou scénou, na kterou přesune všechna svá představení i nové premiéry. Pro Losers je to zcela zlomové období, kdy s vlastní scénou přicházejí úplně nové možnosti a projekty přímo na míru vlastních prostor.

Rekonstrukci Divadla Bravo! bude mít na starosti architektonický ateliér A69, architektů Borise Redčenkova, Prokopa Tomáška a Jaroslava Wertiga. Na rekonstrukci se ale může podílet kdokoli, a to finančním příspěvkem – sbírkou na HitHitu. Na oplátku si pak bude moci vybrat odměnu dle výše svého příspěvku. Mezi odměnami je možnost adopce sedadla v novém divadle nebo absolvování kurzu v Losers Academy.

Slavnostní předání divadla mělo proběhnout 14. března a o pár dní později mělo Divadlo BRAVO! ještě před rekonstrukcí přivítat první diváky na premiéře inscenace pro děti Mimjové. Současná situace zrušila nejenom slavnostní předávání divadla, ale zrušila všechna vystupování souboru. I přesto, že soubor ze dne na den přišel o práci i příjmy, neztrácí naději a intenzivně pracuje na přípravách rekonstrukce.

 

Cílová částka HitHitové kampaně jsou 3 miliony korun:

- Chci je vidět a slyšet (první milion) – nákup osvětlení a ozvučení

- Chci u toho sedět (druhý milion) – v divadle je 309 sedadel, která jsou částečně poničená a špinavá. Za druhý milion by soubor koupil nové pohodlné židle a divadlo předělal na kabaretní sezení – vzdáleně podobné tomu, na jaké jsou zvyklí v Divadle Viola

- Chci mít nadhled (třetí milion) – na vybudování elevace hlediště

 

Galerie

 

 

Komentáře

Komentáře