MDP: 7 premiér za jediný měsíc

Září v Městských divadlech pražských: osudová láska v čase vojny i míru, swingující poválečná Praha nebo pokračování nejčernější satiry naší reality.

Městská divadla pražská uvedou během září 7 premiér – na vině je koronavirus, který přesunul několik jarních premiér až za prázdniny.

Vojna a mír / 4. září / ABC

režie: Michal Dočekal

Divadelní adaptace románové epopeje Lva Nikolajeviče Tolstého o generaci, jejíž vztahy a životy se osudově proměňovaly spolu s postupem Napoleonovy armády, uvede režisér a umělecký šéf Městských divadel pražských Michal Dočekal s Viktorem Dvořákem, Kateřinou Marií Fialovou nebo Tomášem Havlínkem v hlavních rolích.

Dramaturgyně inscenace Jana Slouková: „Po dlouhých pětačtyřiceti letech se tak vrátí na pražská jeviště jeden z nejsilnějších příběhů světové literatury o veliké lásce, přátelství a hledání ideálů a jejich ztrátě.“

 

Posedlost / 5. září / Rokoko

režie: Jakub Šmíd

Divadlo Rokoko čekají dvě premiéry. Tou první bude Posedlost, temná psychologická love story podle scénáře Luchina Viscontiho na motivy románu Pošťák zvoní vždycky dvakrát Jamese M. Caina.

Dramaturgyně a autorka divadelní adaptace Simona Petrů: „James M. Cain stál u zrodu žánru drsných milostných příběhů. Viscontiho scénář, z něhož jsme vycházeli v naší inscenaci Posedlosti, téma posunuje do osobitého zobrazení zklamané a zbídačené společnosti, determinované beznadějně pudovým a duchovně rozvráceným ovzduším. Tak jako Viscontiho nás zajímají nikoli vítězové, ale poražení, krajní situace odhalující pravdu o člověku a pohled, který jde dál za realitu.“

 

Kanibalky 2: Soumrak starců / 12. září / Rokoko

režie: David Drábek

Druhý díl nejčernější satiry současné společenské a politické reality autora a režiséra Davida Drábka. Vyšetřovatelky pražské kriminálky Iggy a Diana jsou zpět, aby tentokrát zastavily podnikatele a miliardáře Balcara.

 

Hrdinové kapitalistické práce / 14. září / Komedie

režie: Michal Hába

Sezonu v Komedii otevřou Hrdinové kapitalistické práce na motivy stejnojmenné reportážní knihy Saši Uhlové. Inscenace režiséra Michala Háby vznikla jako koprodukce s berlínskou Volksbühne v rámci mezinárodního projektu POSTWEST a přibližuje podmínky nejhůře placených zaměstnání v Česku.

 

Zítra swing bude zníti všude / 19. září / ABC

režie: Ondřej Havelka

Původní hra Martina Vačkáře a Ondřeje Havelky inspirovaná vzpomínkami Karla Vacka a Lubomíra Dorůžky. Hudební komedii z poválečné Prahy „nylonového věku“ v režii Ondřeje Havelky živě doprovodí orchestr Melody Makers.

 

Krajinou slz / 23. září / Komedie

Novou inscenaci, komponovaný večer čtyř nových choreografií, uvede rezidentní soubor divadla Komedie – Lenka Vagnerova & Company.

 

Na Zlatém jezeře / 25. září / ABC (Agentura Harlekýn)

režie: Vladimír Strnisko

Simona Stašová a Ladislav Frej v rolích postaršího manželského páru Ethel a Normana Thayerových. Inscenace Agentury Harlekýn, která bude v Praze uváděna pouze v ABC.

 

Galerie

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Komentáře