Městská divadla pražská pro maturitu

Městská divadla pražská využila čas pandemie k tomu, aby přinesla maturantům něco užitečného a přispěla tím, co umí nejlépe – divadlem.

V květnu odstartoval projekt “V hlavní roli: maturita!”, do kterého se zapojují herci Městských divadel a dramaturgové. Krátká videa představují středoškolákům populárně-naučnou formou povinnou četbu. Obsah videa vychází ze struktury maturitních otázek z češtiny a divadelními prostředky získává dvourozměrný text živou podobu.

„Přímo před očima diváků ožijí literární postavy, které představí svůj charakter, předvedou situace, které zažívají a přinesou esenci celého díla“, představila nový projekt divadelní pedagožka Lucie Mecová.

První díly se věnují titulům Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války, kde se žáci na okamžik setkají přímo se Švejkem a dozví se podrobnosti ze života Jaroslava Haška, ve druhém díle se seznámí s milostným příběhem Evžena Oněgina. Ve třetím díle se Václav Kopta jako hejtman v Revizorovi pokusí zavést pořádek ve svém městečku.

Ředitel Městských divadel pražských Daniel Přibyl: „Vzdělávací programy jsou jednou z priorit Městských divadel pražských. V novém maturitním projektu velký potenciál, plánujeme ve videích pokračovat i u nových inscenací, které souvisejí s povinnou literaturou, a tvořit z nich on-line knihovnu. V příští sezóně se tak žáci i učitelé mohou těšit na Vojnu a mír či Shakespearovskou klasiku Romea a Julii a Hamleta.“

Screen Shot 2020-06-03 at 15.17.56
Evžen Oněgin (video)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Screen Shot 2020-06-03 at 15.22.11
Švejk (video)

Komentáře

Komentáře