Nesnesitelná tekutost bytí

Svět kolem nás se neustále mění a my jsme nuceni se tomu přizpůsobovat. Nedokážeme předvídat, co se stane zítra, za týden, za měsíc. Žijeme v nejistotě a v nejistotě nemůže být nikdo šťastný. Anebo může?

12 kubíků vody, 1,5 tuny oceli, 4 skleněné stěny a 1 herečka.

Po třech letech příprav, které mimo jiné zahrnovaly spolupráci se statiky, skláři a vodohospodáři nebo náročné zkoušení v bazénech, přichází Vít Neznal & kol. s premiérou unikátní pohybové inscenace.

Představení odehrávající se v akváriu v běžně nepřístupném industriálním prostoru připravují v koprodukci s festivalem Letní Letná a prostorem Jatka78 režisér Vít Neznal a přední česká choreografka Dora Sulženko Hoštová. V sólové roli se představí mladá herečka a tanečnice Kateřina Dvořáková, která byla v Cenách divadelní kritiky 2017 nominována na Talent roku.

„Chtěl jsem v Česku vytvořit představení po vzoru toho, co jsem viděl ve světě – s dominantní scénografií, která předurčuje celé představení. Nesnesitelná tekutost bytí je příběhem člověka, který se snaží vyrovnat s nejistotou dnešního světa i svojí vlastní, předvídat nepředvídatelné a připravit se na to, že navzdory předpovědi může zítra pršet,” říká o projektu režisér Vít Neznal.

 

Premiéra 30. 8. 2018, do konce září bude odehráno pouze 10 repríz s limitovanou kapacitou. Představení se uskuteční v originálním prostoru – hale 11A v Pražské tržnici, tzv. “Skleněnce”, hale v bezprostřední blízkosti Jatek78.

Námět: Vít Neznal, Kateřina Dvořáková, hraje: Kateřina Dvořáková, režie: Vít Neznal, choreografie: Dora Sulženko Hoštová, dramaturgie: Kateřina Součková, asistent režie: Viktor Černický, scénografie: Petr Vítek, Vít Neznal, kostýmy: Petr Vítek, Lenka Rozsnyóová, hudba: Jan Čtvrtník, light design: Michal Horáček, grafický design, koncept: Martin Sršeň

 

Galerie

Komentáře

Komentáře