OPEN ART – společný projekt NdB a handicapovaných výtvarníků

OPEN ART – projekt Národního divadla Brno a výtvarníků s Aspergerovým syndromem, Downovým syndromem, autismem…

Díky projektu OPEN ART se mohou talentovaní výtvarníci s postižením projevit a realizovat při tvorbě nových, zcela osobitých vizualizací koncertů Národního divadla Brno. Projekt tak poukazuje na jedinečnost a často opomíjený přínos neprofesionálních výtvarníků s postižením v oblasti kultury. Cílem je rovněž představit u nás model uplatnění talentovaných osob se zdravotním postižením na trhu práce dle mezinárodních inkluzivních principů a hodnot. Významným dílčím cílem projektu je zapojení výtvarníků s postižením do komerčních projektů, schopnost obstát v konkurenčním prostředí a stát se součástí profesionálních kreativních týmů.

Talentovaní výtvarníci a výtvarnice s postižením se již pět let neformálně vzdělávají a realizují vlastní tvorbu i její prezentaci v ateliéru OPEN ART STUDIA, které vede Pavel Sochor. Ten pak své zkušenosti ze spolupráce s talentovanými lidmi s postižením předává i svým vysokoškolským studentům, které do projektů studia aktivně zapojuje.

 

Do konce sezóny uspořádá Národní divadlo Brno šest koncertů, na jejichž vizuálech se podíleli výtvarníci projektu OPEN ART: 

9. února: The Celtic Social Club (SKOTSKO/FRANCIE) – Skotští a bretaňští muzikanti v Brně, Keltská hudba

24. března: Radůza

28. března: Zrní

14. dubna: Vladimír Mišík & ETC

29. dubna: Karel Plíhal

12. května: Hana a Petr Ulrychovi

 

Profily jednotlivých výtvarníků:

♣ The Celtic Social Club – Zuzana Kadlcová

♣ Radůza – Ondřej Farkas, Jakub Čech, Pavla Pravdíková, Lucie Němcová

♣ ZRNÍ – Petr Kolař a Jakub Čech

 

Galerie

Komentáře

Komentáře