Po konci světa (Divadlo Bez zábradlí)

Je těžké milovat někoho, kdo o to nestojí.

Strhující thriller, který slaví mimořádné úspěchy na světových jevištích – Divadlo Bez zábradlí připravuje premiéru hry Dennise Kellyho Po konci světa.

Hra byla poprvé v České republice uvedena v Divadle Na prádle v roce 2017 – v angličtině, s americkou herečkou Victorií Hogan a Karlem Heřmánkem jr., v režii Derricka Devita. Nyní se k postavě Marca Karel Heřmánek jr. znovu vrací v českém překladu.

Napínavý příběh o tom, jak těžké je milovat někoho, kdo o tom neví. A ještě těžší je milovat někoho, kdo o to nestojí. Kam až může vést posedlost v lásce?

 

Synopse Dilia:

Mark zachrání Luisu před jistou smrtí, protože ji miluje a ukryje se s ní v protiatomovém krytu. Všude kolem zuří jaderná válka. Alespoň tak to Mark Louise tvrdí, ta o tom však začne brzy pochybovat. Jenže odporovat Markovi se nevyplácí.

Dennis Kelly svými svižnými dialogy graduje atmosféru až ke klaustrofobické nenesitelnosti. Z oblíbené a silné ženy se stává oběť a z introvertního muže násilník, co nezná hranic. Civilizační nánosy morálky a slušnosti v izolaci rychle mizí a mezi mužem a ženou dochází doslova k bitvě o přežití.

Premiéra hry mladého britského autora proběhla v roce 2005 v londýnském Bush Theatre.

external-link-icon-png-5 m Rozhovor Divadelních novin s Dennisem Kellym

 

Autor: Dennis Kelly, režie: Tomáš Mašín, scéna a kostýmy: Mariana Kuchařová, hudba: Karel Havlíček

Hrají: Sarah Haváčová, Karel Heřmánek jr.

 

Premiéra: 31. 5. v Divadle Bez zábradlí

 

02_PKS_plakat_134x200cm
(pro zvětšení klikni)

Komentáře

Komentáře