Pozvánka na unikátní představení norimberského divadla

Pozvánka na unikátní představení norimberského divadla

Nedlouho po skončení Pražského divadelního festivalu německého jazyka (Theater.cz) máte další jedinečnou příležitost nahlédnout do divadelní tvorby našich západních sousedů. Již tuto sobotu, tedy 1. prosince bude v pražské MeetFactory hostovat soubor Gostner Hoftheater Nürnberg s inscenací Gegen die Wand / Proti zdi.

Z hlediska našeho partnerského projektu IUVENTA je tato událost zajímavá především proto, že v inscenaci mladé režisérky Niny Hellmuth hraje Anežka Rusevová, absolventka DAMU 2010 (více o IUVENTA zde), o jejímž ročníku natáčí společnost Thespis časosběrný dokument Patnáctka. Anežka kromě DAMU studovala také dva semestry herectví na Hochschule für Schauspielkunst “Ernst Busch” v Berlíně a právě tam začala její umělecká spolupráce s Ninou Hellmuth, která ji po svém absolutoriu znovu oslovila a pozvala tzv. „na hostovačku“ do Norimberka. Jistě uznáte, že to se začínajícímu herci jen tak nepoštěstí.

Hra Gegen die Wand je adaptací filmu Fatiha Akina, jejímž autorem je mezinárodně uznávaný divadelník Armin Petras. Inscenace vznikla na jaře 2012 jako experimentální projekt přímo pro Gostner Hoftheater, na jevišti se kromě Anežky setkají mladí herci z Berlína, Mnichova či z Paříže. Nenechte si ujít! Bližší informace zde.

Autor

Kristýna Čepková
Kristýna Čepková

Od sezóny 2016-2017 kmenová dramaturgyně MDK. Vystudovala dramaturgii činoherního divadla na DAMU, poté byla dva roky v angažmá v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, spolupracovala také se Západočeským divadlem v Chebu a Městským divadlem Mladá Boleslav. Mezitím učila dramatickou výchovu, pracovala pro Českou televizi a občas publikovala na portálu O divadle.cz. Jako dramaturg působí rovněž v pražském divadelním souboru 3D company, který hraje pátým rokem v Žižkovském divadle Járy Cimrmana.

Komentáře

Komentáře