Pozvánka na unikátní představení norimberského divadla

Pozvánka na unikátní představení norimberského divadla

Nedlouho po skončení Pražského divadelního festivalu německého jazyka (Theater.cz) máte další jedinečnou příležitost nahlédnout do divadelní tvorby našich západních sousedů. Již tuto sobotu, tedy 1. prosince bude v pražské MeetFactory hostovat soubor Gostner Hoftheater Nürnberg s inscenací Gegen die Wand / Proti zdi.

Z hlediska našeho partnerského projektu IUVENTA je tato událost zajímavá především proto, že v inscenaci mladé režisérky Niny Hellmuth hraje Anežka Rusevová, absolventka DAMU 2010 (více o IUVENTA zde), o jejímž ročníku natáčí společnost Thespis časosběrný dokument Patnáctka. Anežka kromě DAMU studovala také dva semestry herectví na Hochschule für Schauspielkunst “Ernst Busch” v Berlíně a právě tam začala její umělecká spolupráce s Ninou Hellmuth, která ji po svém absolutoriu znovu oslovila a pozvala tzv. „na hostovačku“ do Norimberka. Jistě uznáte, že to se začínajícímu herci jen tak nepoštěstí.

Hra Gegen die Wand je adaptací filmu Fatiha Akina, jejímž autorem je mezinárodně uznávaný divadelník Armin Petras. Inscenace vznikla na jaře 2012 jako experimentální projekt přímo pro Gostner Hoftheater, na jevišti se kromě Anežky setkají mladí herci z Berlína, Mnichova či z Paříže. Nenechte si ujít! Bližší informace zde.

Autor

Kristýna Čepková
Kristýna Čepková

Vystudovala dramaturgii činoherního divadla na DAMU, byla v angažmá v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích a v Městském divadle Kladno. Mezitím byla dramaturgyní na volné noze a v divadlech pracovala jako host. Nejčastěji hostovala či hostuje v Západočeském divadle v Chebu, v pražském Divadle D21 či v Městském divadle Mladá Boleslav. Spolupracovala také s Českou televizí jako externí dramaturg. V současné době studenty hereckého oddělení na Mezinárodní konzervatoři Praha a příležitostně režíruje. Sem tam také ráda přispěje na portál O divadle. Od roku 2014 působí v nezávislém divadelním souboru 3D company, který hraje v Žižkovském divadle Járy Cimrmana. Od září 2020 kmenová dramaturgyně Divadla D21.

Komentáře

Komentáře