Praha září – 8.-28. září na Výstavišti

Třítýdenní slavnost Praha září zve na mnoho kulturních zážitků: 8. – 28. září na Výstavišti

Odpovědí na koronavirovou krizi a její drtivý dopad na kulturní život v metropoli bude od 8. září třítýdenní akce Praha září. Současná situace motivovala organizátory stěžejních pražských festivalů k historicky první společné akci nazvané Praha září – společný program předních pražských festivalů. Dvacet dní kulturních zážitků, hudby, tance, filmu, nového cirkusu a špičkové gastrozóny.

David Gaydečka, jeden z iniciátorů akce a pořadatel festivalů United Islands of Prague a Metronome Prague. „PRAHA ZÁŘÍ je naprostá bomba, protože se ještě nikdy nestalo, aby tolik festivalů nabídlo tak skvělý společný program na jednom místě. To, co se bude dít na Výstavišti, už nikdy podruhé nezažijeme. Většina koncertů, představení, míst bude přístupná zdarma, některé s placenými vstupenkami. V rámci parkové plochy v dolní části Výstaviště bude přichystaná zóna s občerstvením, jídlem, nealko nápoji a také skvělou dvanáctkou Pilsner Urquell. Děkujeme jak Výstavišti, tak hlavnímu městu Praha a jeho představitelům a dalším partnerům za to, že umožnili vznik této akce. Přijďte všichni, ať už na program, nebo se jen tak projít výbornou gastrozónou, nebo si vyberte to svoje na www.prahazari.cz. Tohle je opravdový restart kulturní sezóny ve městě a nevím, jak poděkovat všem festivalům, které se na tom podílejí!“

Hned první den, 8. září, se na Výstavišti Praha sejde opravdu vybraná společnost umělců. O zahajovací koncert se postarají hudební festivaly Metronome Prague a United Islands of Prague a jejich host, kapela Zrní.

Pražské jaro uvede charismatického rakouského perkusionistu Martina Grubingera. Letní Letná, největší festival nového cirkusu u nás, na scénu v parku přivede rovnou dva špičkové soubory – Cirk La Putyka & Losers Cirque Company – v jedinečném společném happeningu Be Together / Buďme spolu. „Gauč“ ve Stromovce rozpohybuje Salsa Bachata tančírna a DJ Honza El Inmortal a na večerní filmovou projekci pozve Febiofest Kino.

9. září, v rámci open air festivalu Mladí ladí jazz na hlavní scéně zahraje britský bubeník a producent Moses Boyd, za letošní album Dark Matter nominovaný na prestižní cenu Mercury. Mix rythm & blues, funku a jazzu předvedou Tonya Graves & The Band.

Koncert pro hrdiny integrovaného záchranného systému uspořádá Tomáš Klus. Metronome Prague a United Islands of Prague nabídnou hvězdu českého hip hopu – skupinu Prago Union. Tanec Praha uvede site specific performance Bod.Y Adrena Axis.

Mezinárodní přehlídka designu Designblok a Signal Festival propojí umění, městský prostor a moderní technologie. Rodinný festival Kefír a Divadlo Minor chystají mnoho rozverností, třeba koncert Kašpárka v rohlíku přímo na Křižíkově fontáně.

Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest a Kino Aero, orientované na nezávislou a artovou produkci představí snímek Cukrář. A Magnesia Litera pak uspořádá čtení oceněných autorů…

 

Akreditace a stříbrná akreditace s garancí vstupu na zvolený program

Pro účast na Praha září je třeba se nejprve zdarma akreditovat, pak už si lze rezervovat místa na jednotlivé akce – s tím, že základní akreditace nedává garanci vstupu na placené akce. Pro diváky, kteří budou chtít garantovaný přístup na vybraný program, je k dispozici za 500 Kč stříbrná akreditace s přednostní možností rezervace míst a 20% slevou na placený program. Držitelé stříbrné akreditace budou také dostávat průběžné informace o jimi vybraném programu..

Praha září: 8. – 28. září na Výstaviště v Holešovicích.

Praha_zari_3
(pro zvětšení klikni)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Praha září Akci pořádá sdružení Prague Incredible, které spolu tvoří festivaly Designblok, Letní Letná, Metronome Prague, Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest, Pražské jaro, Signal Festival, United Islands of Prague. Celou akci podporují Magistrát Hlavního města Prahy a Výstaviště Praha.

 

Galerie

Komentáře

Komentáře