První informace o letošních “shakespearovkách”

Diváky Letních shakespearovských slavností čekají čtyři premiéry

Festival v číslech

13 her, 157 představení, 4 premiéry – to jsou Letní shakespearovské slavnosti 2019, které se představí od 25. června do 6. září na scénách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.

A letošní premiéry? Vše slavnostně zahájí Zimní pohádka na Pražském hradě, následují Zkrocení zlé ženy v Ostravě a Romeo a Julie v Bratislavě. Pro milovníky Shakespeara v originále (české titulky budou k dispozici) nastuduje Prague Shakespeare Company tragédii Othello.

České moře v Praze

Program v Praze zahájí 25. června Zimní pohádka. Příběh zničující žárlivosti, naděje a zázraků situoval William Shakespeare na Sicílii a do Čech, jimž překvapivě propůjčil moře. Režisérem inscenace je Pavel Khek, hrají Martin Hofmann, Michal Isteník, Veronika Arichteva, Saša Rašilov, Alena Mihulová, Petra Špalková, Matouš Ruml.

Diváci budou moci znovu vidět i loňskou novinku Dobrý konec všechno spraví, Hamleta či Večer tříkrálový, Mnoho povyku pro nic a Veselé paničky windsorské. Na několik málo večerů se vrátí i Sen noci svatojánské. Ten měl loni již ohlášenou reprízu, ale zájem diváků si vynutil “nastavení”.

Repertoár v Praze zpestří hosté z Ostravy (Zkrocení zlé ženy) a Bratislavy (Komedie omylů). Hrát se bude opět v Královské zahradě Pražského hradu a na Letní scéně HAMU na Malostranském náměstí.

Československo bude žít Shakespearem


Letní shakespearovské slavnosti Ostrava otevře 15. července Zkrocení zlé ženy v režii Vojtěcha Štěpánka, v hlavní roli s Kristýnou Leichtovou. Chybět nebudou ani ostravská stálice Komedie omylů nebo hostující inscenace.
V Brně se festival ponese na vlně humoru. Od 17. července zde mohou návštěvníci zajít na nejúspěšnější inscenaci, Veselé paničky windsorské. Následovat budou další populární Shakespearovy komedie a vyvrcholením sezóny bude Hamlet, který letošní Letní shakespearovské slavnosti Brno uzavře.

Slovenskou část přehlídky odstartuje 5. července v Bratislavě Romeo a Julie v režii Dodo Gombára. V titulních rolích se představí Mária Schummerová a David Hartl.

 

1851p copy
(klikni pro zvětšení)
1852p (1) copy
(klikni pro zvětšení)

 

Komentáře

Komentáře