Rain Woman – David Drábek v D21

 „Prostě najednou se musíte popasovat s tím, že máte staršího sourozence, který je autista. Ale to je taky celá podobnost s předlohou.”

I přes nejistotu minulých dvou měsíců se vinohradské Divadlo D21 rozhodlo uskutečnit premiéru nové autorské inscenace Davida Drábka ještě v této divadelní sezóně. Už 11. června se tedy budou moci první diváci ponořit do příběhu rodiny, které do života nečekaně vstoupí Adina – žena s duší dítěte. Inscenace Rain Woman odkrývá téma lásky navzdory spoluprožité bolesti. Téma rodiny a také fatálního vlivu našeho dětství na celý další život.

Název inscenace Rain Woman záměrně odkazuje na slavný film Rain Man Barryho Levisona. Režisér David Drábek:„Prostě najednou se musíte popasovat s tím, že máte staršího sourozence, který je autista. Ale to je taky celá podobnost s předlohou. Jdeme jinudy. Diváci se u nás podobají rybímu oku bezpečnostní kamery, co zabírá několik měsíců dění v jednom pokoji.“

David Drábek se do malého vinohradského Divadla D21 vrací po téměř deseti letech. Jeho předešlé spolupráce s D21 byly také autorské: Děvčátko s mozkem, Berta – od soumraku do úsvitu a Zvířata na toustech: „Už jsem nečekal, že se ještě vrátím, neboť jsem za roky odloučení ‚zmohutněl‘ velkými divadelními produkcemi. Ale šanci jsem popadl za pačesy ihned a jsem rozechvěle rád. Rain Woman bude úplně jiná než moje ostatní produkce a jsem blažený.”

Inscenace se, podobně jako další z repertoáru D21, nese v komorním duchu. Scéna přestavující světlý pokoj bytu, je zaplňována pouze čtyřmi herci. Hostující Ivana Machalová ztvární postavu Adiny, její sestru pak hraje domácí Hana Mathauserová. Ženské duo doplňuje nejnovější člen souboru Marek Zeman a znovu se vracející host Gustav Hašek.

K práci na inscenaci si D21 přizvalo i další osvědčené spolupracovníky. Jsou jimi scénografka Magdalena Hůlová a kostýmní výtvarnice Agnieszka Pátá-Oldak, která např. v této sezóně pro D21 vytvořila výpravu inscenace Čarodějův učeň. Hudbu napsal Darek Král, který je častým spolupracovníkem režiséra Davida Drábka, s D21 však spolupracuje poprvé.

Autor a režie: David Drábek, hudba: Darek Král, scéna: Magdalena Hůlová, kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak

Hrají: Ivana Machalová j. h., Hana Mathauserová, Gustav Hašek j. h., Marek Zeman

 

První premiéra: 11. června 2020, druhá premiéra: 30. září 2020

 

D21_RainWoman_David Stella_2
(pro zvětšení klikni)

 

 

 

 

 

Komentáře

Komentáře