Soutěž o původní dramatický text na téma Sametová revoluce

Moravské divadlo Olomouc vyhlašuje soutěž o původní dramatický text na téma Sametová revoluce

V listopadu letošního roku uplyne třicet let od Sametové revoluce a Moravské divadlo Olomouc pod záštitou Olomouckého kraje by k této příležitosti chtělo uvést speciální divadelní projekt, který by přiblížil zásadní okamžik novodobých českých dějin studentům středních škol. Vedení divadla se tak rozhodlo vyhlásit soutěž o původní dramatický text na téma Sametová revoluce. Soutěž je určená pro studenty vysokých škol a autor vítězného textu bude odměněn částkou 30 tisíc korun.

Ředitel Moravského divadla Olomouc David Gerneš: „Současní studenti středních škol události z listopadu 1989 nezažili a mají o Sametové revoluci velmi nekonkrétní a zkreslenou představu, což je vzdělávací nedostatek, který bychom v rámci tohoto projektu rádi napravili. Rozhodli jsme se proto oslovit studenty vysokých škol, aby se stali pro své mladší kolegy jistými mentory přesto, že sami nebyli přímými svědky této události. Počítáme však s rozhledem a informovaností vysokoškoláků, ale také s humorem, nadhledem a znalostí jazyka, který by měl být současné dospívající generaci blízký.”

Hra by měla být určená pro minimálně tři a maximálně pět herců a její rozsah by neměl přesáhnout pětatřicet stran. Měla by být inscenovatelná v různých hracích prostorech. Text má mít v první řadě vzdělávací charakter, vítaný je ovšem nadhled, humor a jistá míra interaktivity.

Autoři mohou své texty poslat do 15. května na adresu sekretariat@mdol.cz, motivací je odměna 30 tisíc korun.

David Gerneš: „Vítěze soutěže vyhlásí odborná pětičlenná porota 30. května a hra bude posléze nastudována souborem činohry a uvedena v listopadu letošního roku.”

 

Screen Shot 2019-01-11 at 12.34.23
Olomouc 1989 – demonstrace na Náměstí míru (dnešním Horním náměstí)
foto: Zdeněk Suchý

foto: Zdeněk Suchý, zdroj: denik.cz

 

 

Komentáře

Komentáře