Světová premiéra Sedmera havranů

Sedmero havranů

Ve čtvrtek 10. a v pátek 11. se v divadle Semafor konají dvě premiéry nového českého muzikálu Sedmero havranů.  Autorem hudby je mladý skladatel Pavel Trojan ml., libreto (na motivy pohádky Boženy Němcové Sedmero krkavců) napsala absolventka DAMU Tereza Karpianus a režie se ujal její spolužák Pavel Ondruch. Mladí tvůrci kombinují klasický muzikál anglosaské provenience a moderní hudebně-dramatické dílo, které i přes promyšlené a náročné kompozice nezapře velký hitový potenciál.

Příběh je přetaven v libreto s určitou dávkou nadhledu i poesie a s výrazným použitím metafory. Dějová linka se poměrně věrně drží předlohy: Hlavní hrdinka Bohdanka žije se svou ovdovělou matkou v osamělém stavení na kraji vesnice. Občas sice slyší podivné zoufalé krákání kol domu poletujících havranů, ale nepřikládá tomu žádný význam. Na rozdíl od její matky, do níž se každý ptačí výkřik zařezává jako osten. A když Bohdanka nalezne sedmero chlapeckých košil, matka se přiznává ke kletbě, kterou ve chvíli slabosti uvrhla na svých sedm synů, kteří se posléze proměnili na havrany. Bohdanka se rozhodne své bratry zachránit a přes nelibost matky odchází z domova vstříc úkolu a tedy i dospění.

V hlavní roli se střídají profesionální zpěvačky Veronika Savincová a Monika Sommerová, prince hraje absolvent činohry na DAMU Tomáš Vaněk, který má ovšem také četné zkušenosti s účinkováním v muzikálech. Dále uvidíte Martu Sovovou a Dášu Zázvůrkovou, které v Semaforu hrají pravidelně, a samozřejmě sedm havraních bratrů v podání sedmi mladých herců a zpěváků.

První repríza se hraje v neděli 27. ledna 2013 od 19 hodin.

 

Komentáře

Komentáře