Sweat & Ink (Jatka 78)

Na Jatkách78 zkouší hvězdy z Barcode Circus Company – patrně nejzvučnější novocirkusový soubor, jaký kdy na Jatkách78 vystoupil.

Jatka78 si od svého vzniku kladla za cíl prohlubování spolupráce s mezinárodními soubory a divadly. Zahraniční vystoupení světových akrobatů jsou tak kromě domovských souborů základním stavebním kamenem dramaturgie tohoto “Místa pro nové umění” v Pražské tržnici. Dvakrát ročně vypisují Jatka78 rezidenční program pro domácí i zahraniční soubory – divadlo poskytne zázemí i další služby na dobu až 6 týdnů a má pak za to mj. i nižší cenu na nákup takto vzniklého představení. Díky tomu se už na Jatkách 78 odehrály světové premiéry inscenací: All Genius All Idiot (Svalbard Company), Smoke Screens (Burn Out Punks) či Opaque (Circo Aereo).

Od dubna tak na Jatkách78 zkouší Barcode Circus Company. Čtyři umělci za sebou mají skutečně hvězdné úspěchy a angažmá v nejznámějších novocirkusových souborech, jakými jsou 7 Fingers nebo Cirque Éloize. Režisérem představení je Jean-Pierre Cloutier, který v minulosti spolupracoval se světoznámým režisérem a dramatikem Robertem Lepagem.

Nejen hvězdné spolupráce interpretů i režiséra tohoto souboru činí z inscenace Sweat & Ink vrchol letošní novocirkusové sezóny na Jatkách78. Tito akrobaté získali celou řadu prestižních ocenění, včetně zlaté medaile na festivalu SolyCirco, bronzové medaile na festivalu Cirque de Demain či cenu publika Choice. A vzhledem k podpoře při vzniku inscenace Sweat & Ink, mají Jatka78 tu výsadu, že zde proběhne světová premiéra této hojně sledované show.

Eric Bates, Alexandra Royer, Tristan Nielsen a Eve Bigel z Barcode Circus Company Sweat & Ink charakterizují jako “Krásnou, neuhlazenou, místy bolestivou, však jednoznačně zábavnou no-vocirkusovou show.” Zároveň je Sweat & Ink i zkoumáním paměti a vztahů prostřednictvím akrobatické metafory.

Čtyři lidé bojují s vlastními nedokonalostmi a limity. Ty má ostatně i naše paměť, která je zdrojem řady omylů. V představení si tak čtyři interpreti pokládají otázku, zda může dokonalá paměť vést k dokonalému štěstí, nebo zda naopak najdeme milost v naší nedokonalosti, a krásu v souboji s životními výzvami.

Mezi cirkusové disciplíny, na které se diváci mohou těšit, jsou ku příkladu závěsná či párová a sku-pinová akrobacie nebo také teeterboard a russian bar, disciplíny, které patří mezi to nejnebezpečnější, co mohou diváci na novocirkusových scénách vidět.

Screen Shot 2019-05-09 at 10.03.56
(video)

 

Režie: Jean-Pierre Cloutier, hudba: Betty Bonifassi, světla: Arnaud Belley-Ferris

Hrají: Eric Bates, Alexandra Royer, Tristan Nielsen, Eve Bigel

 

Světová premiéra 12. května. 

Záštitu projektu dala velvyslankyně Kanady v ČR, Barbara C. Richardson.

 

 

Galerie

 

Komentáře

Komentáře