Tomáš Klus

Narozen 1986 v Třinci. * Absolventské role: Valerius (Tartuffe), Speer (Kazimír a Karolína), Lazar (Markéta, dcera Lazarova), Trigorin (Racek) * Motto a “Co ke mně patří” v době absolutoria: “Nic není totožné.” * Humor bez legrace a Iví s Májou.

Pětiletý sběrný dokument Patnáctka vzniká z čirého zájmu o divadlo a lásky k němu. Ale i ze zvědavosti, jakou cestou půjde těch patnáct mladých divadelníků prvních pět let profesního života. Dnes už jsou mnozí z nich těmi, na které se chodí do divadla, na některé “jejich kusy” nelze koupit lístky anebo jsou hvězdami televizních seriálů.

Jeden kluk byl v tom absolventském ročníku zdaleka nejviditelnější – Tomáš Klus. Už méně zdaleka, čili asi “zblízka nejviditelnější” je i dnes. Není to způsobeno tím, že by někteří lidé z ročníku nebyli už teď zatraceně dobří, ale – marná sláva – hudba má prostě širší diváckou základnu než divadlo.

Tomáš je ve svém oboru skvělý a všichni o něm všechno vědí, takže ptát se ho na to, kam by své fanoušky pozval, je zjevně zbytečné – kdo chce, podívá se na jeho webovky a hotovo.

Tedy přijměte video z posledního roku natáčení v Poněšicích – a pár fotografií k němu.

 

_MG_8249 copy
Video – Poněšice 2014
05
V době absolutoria – červen 2010
_DSC1218
V roce 2013 jsme za Tomášem jeli na letní tábor do lesů – a byli jsme s místními veverkami prvními posluchači jeho nového alba.
_DSC1302
Oběd jako na správném letním táboře – a při něm domluva s dramaturgem Ondřejem Šrámkem.

Autor

Jana Smetánková
Jana Smetánková

Autorka myšlenky portálu O divadle, majitelka vydavatelství Thespis, které vydalo – s výjimkou Cimrmanů – prakticky všechna DVD s divadlem, která se kdy na českém trhu objevila a je dokonce tím subjektem, který jako první přišel s myšlenkou prodeje záznamu divadelního představení.

Komentáře

Komentáře