Umělci v charitativní akci pro Violu

Sedm známých osobností věnovalo šest zážitků a jeden obraz do unikátní charitativní online aukce pro Divadlo Viola.

Tereza Kostková, Miroslav Donutil, Václav Vydra, Jiří Dvořák, Ivo Kahánek, Marek Eben, Jiří Anderle. Oblíbení a vítaní hosté na jevišti Divadla Viola se spojili, aby společně s aukční platformou Arts Bay a Prague Business Clubem pomohli legendární umělecké scéně. Jak? Ojedinělou a svého druhu první charitativní online aukcí mimořádných zážitků. Ke každé ze sedmi položek navíc Divadlo Viola přidá dvě vstupenky na svoje představení zdarma.

Kultura patří k sférám, které první vlna koronavirové pandemie zasáhla drtivou silou, a dříve, než se stačila vzpamatovat, je tady druhá vlna a s ní nové uzavření divadel. Pomoci kompenzovat ztráty můžete příspěvkem na transparentní účet Divadla Viola nebo účastí v dobročinné aukci, jejíž celý výtěžek podpoří dramaturgii a další směřování tohoto malého komorního divadla s dlouholetou tradicí.

Ředitel Divadla Viola Robert Tamchyna: „Těšíme se na výsledky aukce a děkujeme všem, kteří přispěli zážitkem, respektive obrazem. A každý příhoz pomáhá.“

Jak se zúčastnit?

Zájemci o aukci zážitků mohou po registraci dražit přímo na aukční platformě Arts Bay nebo si mohou podat na webu Arts Bay tzv. pevný limit, ve kterém jasně určí, do jaké výše by chtěli daný zážitek dražit. Tento úkon pak za ně provede zástupce Arts Bay. Vyvolávací cena všech zážitků i konvolutu obrazů je 1 Kč. Vzhledem k tomu, že jde o charitativní aukci, nebudou k dosažené částce připočítávány žádné další poplatky a celý výtěžek bude předán Divadlu Viola. Přihazovat pro dobrou věc bude také Prague Business Club.

Přihazování končí 25. října v 16.30

 

Jaký zážitek můžete vydražit?

Setkání s Terezou Kostkovou nad dobrým jídlem

Tereza Kostková je známá česká herečka a moderátorka. Působí v Komorním divadle Kalich a kromě Violy hostuje na dalších scénách v Praze. Již čtrnáct let moderuje televizní pořad StarDance… když hvězdy tančí a druhým rokem pořad Blízká setkání na Českém rozhlase Dvojka. S Terezou můžete ve vaší oblíbené restauraci probrat nejen její hereckou kariéru, ale také její moderátorské zkušenosti.

Večeři s Miroslavem Donutilem a jeho manželkou Zuzanou v Café Platýz

Jeden z nejpopulárnějších českých herců Miroslav Donutil září na divadelní i filmové scéně už dlouhá léta. Obdivujete jeho herecké umění? Využijte jedinečnou příležitost a užijte si večer ve společnosti tohoto všestranného umělce a jeho ženy. Přijďte si pochutnat na večeři připravené šéfkuchařem Václavem Fučíkem a užijte si společně strávený čas s Miroslavem Donutilem a paní Zuzanou.

Víkendový pobyt v penzionu Václava Vydry s prohlídkou statku

Václav Vydra spolu s manželkou Janou Bouškovou zrekonstruovali historickou usedlost v Malčanech, kde chovají koně. Václav se o své koně stará nezvyklou metodou – koně nemají podkovy, ani nejsou ve stájích. Jaké výhody tento způsob chovu koním přináší? To a mnohem více se dozvíte na soukromé komentované prohlídce statku. A pokud na koni jezdíte, umožní vám zde projížďku.

Lekci tance s vítězi taneční soutěže Jiřím Dvořákem a Lenkou Norou Návorkovou

Vítězové taneční soutěže StarDance… když hvězdy tančí vás na soukromé lekci rádi seznámí se základy společenského tance. Skvělý a oceňovaný herec Jiří Dvořák je stálým členem souboru Divadla na Vinohradech a zároveň filmovým hercem. Tanečnice Lenka Nora Návorková je několikanásobnou mistryní ČR v latinskoamerických tancích. Věnuje se také baletu a účinkuje v několika muzikálech divadel Broadway a Hybernia.

Lekci hry na klavír / soukromý koncert Ivo Kahánka u vás doma

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost soukromé lekce či koncertu světově známého pianisty a hudebního pedagoga Ivo Kahánka. Pokud nemáte doma klavír, nevadí. Ivo v minulosti získal mnoho hudebních ocenění v soutěžích např. v Barceloně nebo Vídni. Stal se také absolutním vítězem mezinárodní hudební soutěže Pražského jara v roce 2004. Je znám širokou výrazovou paletou i výjimečnými virtuózními schopnostmi, které uplatňuje v repertoáru od baroka po soudobou hudbu s těžištěm v romantickém repertoáru.

Golfovou hru s Markem Ebenem v Karlových Varech

Možnost zahrát si golf s předním českým moderátorem, hercem a písničkářem Markem Ebenem je rozhodně nevšedním zážitkem. Kromě účinkování v divadle a moderování pořadů Na plovárně a StarDance… když hvězdy tančí se Marek věnuje skládání písní a zpěvu ve folkové skupině Bratři Ebenové.

Konvolut obrazů Výš, výš, stále výš… pro Divadlo Viola od Jiřího Anderleho

Jiří Anderle, český malíř světového jména. Po studiu na Akademii výtvarných umění získal několik mezinárodních ocenění a jeho díla byla zařazena do význačných světových sbírek – například v newyorském Metropolitním muzeu i v pařížském Centre Georges Pompidou. V roce 2006 byl vyznamenán Medailí za zásluhy III. stupně. Jeho ojedinělý konvolut (skica, menší varianta a hlavní obraz) věnovaný do aukce je cenným uměleckým dílem mimořádné hodnoty. Olej na plátně, rámováno, signováno uprostřed dole a přípis z druhé strany.

Galerie

 

Komentáře

Komentáře