Ypsilonka srdečně zve

Ypsilonka srdečně zve na křest knihy Jana Schmida: “Improvizace, náhoda a jiné vyhlídky”

Milí divadelní příznivci,

přijměte od nás pozvánku na křest nové knihy prof. Jana Schmida Improvizace, náhoda a jiné vyhlídky, který se koná v pondělí 10. prosince od 15.00 hodin v Galerii Vinohradská 12, Český rozhlas.

IMPROVIZACE, NÁHODA A JINÉ VYHLÍDKY:Improvizace kolem dokola. Především: bytí vnímat v okamžicích a současně v intervalech mezi nimi. Improvizace nejen coby tvůrčí metoda, ale především jako elementární způsob vnímání světa. Navádí k větší všímavosti a nabízí věci nahlížet v měnících se souvislostech. Improvizace řízená v bezprostřednosti, stejně jako stálé využívání principu nahodilosti. Vše umět chápat v pohybu. Kruh všemi směry. A optikou je humor, ale jsou zde i jiné vyhlídky. Jan Schmid (1936) je všestranný umělec, režisér a výtvarník, zakladatel legendárního Studia Ypsilon (1963), profesor DAMU. Způsob uvažování i struktura jeho nové knihy do jisté míry navazují na autorovy předchozí Epištoly v kapitolkách (2012) a v mnohém rovněž korespondují s poetikou otevřeného díla, kterou autor celý život vyznává a rozvíjí.

Pokřtíme knihu a dále na vás čeká kratičký hudební program, možnost zakoupit knihu, autogramiáda autora a beseda. Vstup je volný a my se na vás těšíme… :-)

 

Y - pozvanka KREST improvizace

Komentáře

Komentáře