Hra, která se zvrtla (Divadlo Bez zábradlí)

“Hra, která se zvrtla” autorů Henryho Lewise, Jonathana Sayera a Henryho Shieldse – nejlepší komediální text roku 2014, tentokrát v Divadle Bez zábradlí.

Hra měla českou premiéru v Městském divadle na Kladně – jeho dramaturgyně Kristýna Čepková k tomu tehdy řekla: “Tři spolužáci, později zakladatelé veleúspěšného Mischief Theatre, kteří spolu studovali herectví na londýnské akademii, společně vymysleli a nazkoušeli skutečnou bombu. Stvořili originální divadelní frašku založenou na nekonečné sérii nešťastných příhod a trapasů, které se mohou přihodit snad jen během divadelního představení.”

V Divadle Bez zábradlí je režisérem hry Karel Heřmánek: “Hru, která se zvrtla, jsme poprvé viděli před čtyřmi lety v Londýně a naprosto nás okouzlila. Stejně jako všichni ostatní diváci jsme se smáli od začátku do konce. Odpočinuli jsme si pouze o přestávce. Velice si vážím všech herců této produkce za jejich zodpovědný přístup, protože se jedná o opravdu náročný kus po všech stránkách. Držte nám palce, aby se nám naše snaha nezvrtla!” 

Hra je divadlem na divadle, jejím základem je situace, kdy ochotnický soubor nastuduje detektivku Vražda na Havershamském panství – a dál už jde o bláznivou komedii, která bude mít o to větší účinek, oč méně bude působit bláznivě. Hra je již tři roky trhákem londýnského West Endu. Po 2014 WhatsOnStage Award je komedie výraznou sběratelkou ocenění:

2014 WhatsOnStage Award Winner (Best New Comedy)

2015 BroadwayWorld UK Winner (Best New Play)

2015 Olivier Award Winner (Best New Comedy)

2017 Broadway.com Winner (Favourite New Play)

2017 Broadway World Winner (Best New Play)

Stránky Mischief Theatre: The Play That Goes Wrong

 

Screen Shot 2019-08-22 at 14.34.51
(video)

 

Hrají: Dana Morávková / Anežka Rusevová, Nikol Kouklová, Karel Heřmánek ml., Josef Carda / Václav Rašilov, Petr Pospíchal, Petr Macháček, Jan Řezníček / Stanislav Lehký 

Premiéra: 13. září

 

Mimochodem: o jiné hře stejné trojice autorů, Velké bankovní loupeži uváděné v Pardubicích je článek zde. Na jeho konci najdete v něm i odkazy související s Hrou, která se zvrtla.

 

Galerie

Komentáře

Komentáře