Partneři portálu O divadle

Mecenáši

23. června 2024

Partneři

Jakkoliv mám k umění obecně velmi vřelý vztah, myslím, že divadlo stojí nad všemi ostatními uměleckými disciplínami. I když přesnější by bylo říci, že divadlo mnohé z nich obsahuje. Slovo psané i mluvené, výtvarné umění, hudbu, pohyb, fotografii. A to je řeč o tom, co je na jevišti. Ale okolo něj? Málokteré budovy jsou tak architektonicky nádherné, jako divadla. A myslím, že opravdu jen málokterá divadelní budova není krásná. (Ostatně ji vždy zkrášlí to, co se děje na jevišti.)

Divadlo je výjimečné i tím, že jde o přímý, živý kontakt. A ta energie a společná dobrá vůle (kdo nemá rád divadlo, ten tam nejde, je milion jiných způsobů zábavy), ty jsou na divadle také okouzlující.

Vnímám to u divadla jako takového, ale vnímám to i u portálu O divadle. I proto to nejsou noviny o divadle, ale místo pro povídání si o divadle. A že se to daří, tomu jsem velmi ráda (až 6,5 tisíce reakcí týdně na FB a dosah téměř 40 tisíc týdně, to není jen tak).

Na lidských vazbách je pak vcelku pochopitelně postaveno i partnerství komerčních subjektů a O divadle. Není to totéž, jako když si jdete koupit brambory nebo novou kopírku do kanceláře. Když  jste partnerem portálu o divadle, tak sice víte, že tam budete mít bannery s proklikem, ale abyste se k tomu rozhodli, nějaká energie či emoce tam být musí.

Takže je poměrně logické, že mezi námi vznikne vazba. Pozitivní nebo dokonce i přátelská. S o to větší radostí vám tu tedy chci partnery portálu O divadle představit a dál postupně představovat.

Hezký den,
Jana Smetánková

Tomáš Frkal

Process Solutions – výkonný ředitel

„Podporuji portál O divadle, protože jsem fanouškem jeho zakladatelky Jany Smetánkové. Líbí se mi její zápal pro věc, soustředění a kvalita. Věřím, ze její aktivita je společensky prospěšná a komerčně životaschopná.

Výtvarné umění a především živá hudba mě dokážou nadchnout. K divadlu dosud vřelý vztah hledám. Portál O divadle je dobrý prostředník. Věřím, že časem i díky němu k divadlu cestu najdu.“

Process Solutions je poskytovatel účetních, mzdových a daňových služeb se sítí vlastních kanceláří ve střední a východní Evropě a partnerů v dalších zemích. Poskytuje služby pobočkám mezinárodních firem a moderně řízeným místním společnostem ve více než 20-ti zemích. Klienti oceňují vysokou kvalitu služeb, rychlou odezvu a znalosti legislativy. Zaměstnanci Process Solutions hovoří plynně anglicky, ovládají několik účetních systému a rozumí podnikání.

Václav Kratochvíl

MORAVIA CONSULT Olomouc – předseda představenstva a generální ředitel

„Z podstaty zaměření naší společnosti vyplývá, že velkou část našeho týmu tvoří lidé vzdělaní, inženýři, architekti, vedoucí projektů…Také kulturní život nám byl ve většině dán do vínku a mnohý z nás má duši kreativní a mysl tvořivou. Divadlo je jednou z předních cest vydat se za nevšedním kulturním zážitkem, do oduševnělého prostředí, a také, pokud je to možné, prožít dění na scéně spolu s ostatními.

Pokud bychom měli podpořit aktivitu, která je dnes na úbytě, rozhodně to bude české divadlo, to divadlo, které od pradávna pomáhá v naší společnosti šířit myšlenky osvícené, podporuje vlastenectví a svoje publikum potěší v každé těžké době. Divadlo, které rozvíjí jedno z nejstarších lidových umění – herectví.

Možná mu televize prostřednictvím filmu vzala část publika, možná mu i dnešní doba nepřeje, ale chceme věřit, a nedopustíme, aby divadlo zaniklo, zemřelo, odešlo…“

Kamil Čermák

soukromý donátor

S Kamilem Čermákem nás svedla dohromady náhoda. Zelňačka a příjemné popovídání si před okýnkem legendární hospody Na Slamníku v době koronavirové. Prostě jsme se jen tak potkali. Druhé setkání o několik hodin později u, rovněž legendární, Šlechtovky. To už jsme usoudili, že nebude obyčejná náhoda a začali si povídat o to více. Přišla řeč na O divadle a milé zjištění, že ho Kamil Čermák nejen zná, ale i pravidelně čte.
Nevím, kolik soukromých donátorů se k tomu kdy rozhodlo vlivem popovídání si v mrazu u horké zelňačky. Ale alespoň o jednom vím určitě. (Jana Smetánková)

Pavel Kunert

ALEF NULA – Group Marketing Manager

„Jsme velmi potěšeni, že jsme se stali jedním z partnerů portálu O divadle. Kultura pomáhá nejen vyzdvihovat lidské emoce, ale zároveň poskytuje soulad socializace a zábavy, což je nám velmi blízké. Věřím, že tento krok nejen pomůže tomuto projektu, ale zároveň přiblíží kulturu a její bohatství širšímu publiku.“

Společnost ALEF je jedním z předních dodavatelů ICT technologií a řešení s přidanou hodnotou již od roku 1994 se zaměřením na infrastrukturu, kybernetickou bezpečnost, spolupráci, Cloud, datová centra, Networking a související oblasti. Mezi zastupující značky se řadí např. Cisco, NetApp, F5, Microsoft, AWS, Flowmon, Splunk a další. Společnost ALEF působí ve střední a východní Evropě s centrálou v České republice a pobočkami na Slovensku, v Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku, Srbsku, Rumunsku a Řecku s přesahem do zemí, jako je Polsko, Malta, Kypr, Bulharsko, Bosna a Hercegovina, Černá Hora nebo Severní Makedonie. Ke konci roku 2020 tak celkový počet zaměstnanců činil více jak 400. Společnost ALEF jako lídr v oblasti ICT řešení disponuje též vlastním školicím centrem se zaměřením na technická školení a certifikace pro ICT odborníky.

Miloslav Cváček

ISMM Group – majitel a generální ředitel

“Velmi rád jako majitel a generální ředitel skupiny ISMM Group podporuji portál O divadle. Je nepsanou povinností, aby úspěšné ryze české firmy podporovaly českou kulturu a umění. Toto platí v této po-covidové době dvojnásob!”

ISMM Group je česká skupina pěti firem, které spojuje osoba jejich majitele Miloslava Cváčka. Záběr skupiny je široký, od strojírenství, přes stavebnictví až po gastro, hotelnictví, a sport. Všechny společnosti působí v Moravskoslezském kraji, sídlo celé skupiny se nachází v Ostravě. Ve skupině pracuje přes 400 zaměstnanců a obrat přesahuje 1 mld Kč.

Tereza Dítě Zápotocká

Bidli holding – regionální ředitelka

Terezu znám dvacet let. Možná i o kousek víc.

Je komunikativní, energická, se vším si ví rady a když je toho zapotřebí, klidně postoupí do kategorie “ta se s ničím nemaže”.

Kromě toho je s ní legrace a je na ni absolutní spolehnutí, což je zrovna u nemovitostí a jejich financování dost podstatná přednost. Kdybych chtěla prodávat nemovitosti, určitě bych stála o to, mít ji v týmu. Takhle jsem moc ráda za to, že je podporovatelkou portálu O divadle. (Jana Smetánková)

Petr Novotný

Marine – majitel a generální ředitel

Nadace BADOKH

„Spíše než pomáhat, ukázat lidem, že si dokáží pomoci sami. Podpořit jejich talent, nezávislost a schopnost se o sebe postarat. Chceme umožnit klientům prožít radost ze svého vlastního úspěchu a vědomí, že na nikom nezávisí, nezůstali nikomu nic dlužní, že oni sami umí a mohou pomáhat a vracet.“

Nadace BADOKH se věnuje podpoře českých umělců a v rámci svého projektu vracime.com přímé podpoře lidí, kteří se ocitli v nepříznivé nebo mezní životní situaci. Dočasně jim chybí finanční prostředky, potřebují poradit, ale ví jak svou situaci řešit a chápou, že pomoc je přirozené vracet. Na stránkách nadace jsou popsány příběhy lidí, kteří se nebojí převzít odpovědnost za svůj vlastní život. 

Musím říci, že jsme opravdu hrdi na to, že se Nadace BADOKH stala partnerem portálu O divadle.

Ondřej Bartoš

Credo Ventures – Partner

Z Ondřeje Bartoše vyzařuje pozitivní energie. Něco, co by vám dodalo klid, i kdybyste spolu ztroskotali na pustém ostrově a váš mobil byl plný slané vody a písku (o signálu ani nemluvě). Ale protože je Ondřej investor start-up projektů, je jasné, že divadelní divák je cílovka, která mu nepřinese vůbec nic.

Když jsem mu nabízela partnerství portálu O divadle, věděla jsem, že tam jsou jen dva styčné body. Dobrý pocit z podpory hezkého kulturního projektu a to, že Ondřejův tatínek Jan byl divadelník. I tak jsem to ale považovala za sice milý, ale ne zcela dostatečný důvod.

Naštěstí jsme se v tom neshodli a Ondřej Bartoš se podporovatelem O divadle stal. (Jana Smetánková)

Petr Krajíček

Pale Fire Capital – Partner

U nás ve firmě alokujeme filantropii nemalou část našich prostředků i energie, protože jsme přesvědčeni o tom, že člověk by měl příležitosti, které dostal, společnosti nějakou formou vracet a zprostředkovat i dalším lidem. Podpořili jsme celou řadu projektů vzdělávacích, zdravotnických i společensko-systémových.

Já osobně mám kromě toho značnou slabost pro divadlo a dokonce se mu amatérsky věnuji jako principál, režisér a herec Divadelního spolku LASO. Proto kromě výše jmenovaných rád podporuji i smysluplné kulturní projekty, které jsou pro naši společnost neméně důležité.

Za portálem O divadle je vidět spousta nadšení a dobře odvedené práce (nejenom) Jany Smetánkové. Moc si přeji, aby tento prostor pro informace a diskuze o divadle fungoval i nadále a měl co největší dopad. Divadlo potřebuje ty správné blázny nejenom na jevištích, ale i kolem nich 🙂

A proto jsem se rád stal podporovatelem O divadle.

David J. Wodinský

Obchodní a marketingový ředitel FINEP Holding SE

FINEP HOLDING SE je ryze česká developerská společnost.

Jak nám již věky zkušeností ukazují, pro vznik kvality v umění byla vždy potřeba podpory donátorů a filantropů. Někdy větší, někdy menší. Je nám radostí a současně ctí, že máme tu možnost pomoci i lidem divadelním 🙂

Zuzana a Josef Fidlerovi

S Josefem Fidlerem mě seznámil jeho syn Jan
(mj. developer krásného paláce Drn na Národní třídě, přestavby Paláce Špork nebo spoluautor projektu Artinii).
“S tátou si určitě budete rozumět,” řekl na společné schůzce a za půl hodinky byl v trapu. My jsme si spolu tehdy povídali dvě hodiny a měli jsme pocit, že to je docela dlouho – na to, že jsme se viděli poprvé v životě.
Pak se Josef Fidler a postupně celá jeho rodina stali podporovateli jednoho z našich projektů. Pravidelně jsme se scházeli a vyprávěli si dál – naše poslední schůzka tak trvala pět hodin… 

Asi poměrně logicky z toho vyplynulo, že se Josef Fidler a jeho žena Zuzana stali i partnery portálu
O divadle. Přes všechnu tu případnou logiku to však neznamená, že bych to považovala za samozřejmé.
Děkuji – a příště se pokusíme si to všechno doříci. (Jana Smetánková)

Roman Leština

Kooperativa pojišťovna, a.s. – ředitel agentury Střední Čechy

S Romanem Leštinou si člověk hezky popovídá o všem. Ovšem jsou-li tím tématem letecké bitvy druhé světové války, je to ještě lepší. (Modely letadel za jeho zády jsou jen zlomkem toho, díky čemuž jeho kancelář na Proseku vypadá jako miniaturizovaná pobočka Leteckého muzea Kbely.)

Roman byl partnerem už více našich projektů, ku příkladu vydání DVD se záznamem Slečny Julie, legendární inscenace Divadla pod Palmovkou, s Vilmou Cibulkovou a Jiřím Langmajerem.

A já jsem moc ráda, že se stal i partnerem portálu O divadle. (Jana Smetánková)

Jiří Pavlíček

Aspironix – CEO – zakladatel

Divadlo, je pro mě velkou inspirací. Je moudrostí, vášní, hloubkou i lehkostí života ve všech spektrech rozmanitosti. S radostí se zastavím v běhu života a usednu do hlediště a nechávám se unést dějem.

Jsem vděčný za projekt O divadle, je ztvárněním nadšení a profesionality Jany Smetánkové a krásnou formou dává vzniku novým kulturním přesahům.

Je mi ctí být součástí této iniciativy.

Tomáš Studeník

Tomáš Studeník je radikální inovátor a městský hacker. Studoval na University of Liverpool, HEC Paris a Oxford University. Prostřednictvím technologických inovací zlepšuje nemocnice, továrny a města. Šéfuje konzultační společnosti Insane Business Ideas. Přivedl do Česka FuckUp Nights, napsal “Velkou knihu fuckupů”. Časopisem Computer World byl vyhlášen TOP IT osobností roku 2020. Je také autorem projektu THEAITRE, kdy umělá inteligence napsala po 100 letech od premiéry R.U.R. Karla Čapka divadelní hru. V roce 2022 založil středoevropský zdravotnický inkubátor Caelestinus. Spolu s děkanem Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové prof. Josefem Hynkem napsal knihu „Umění úspěchu„.

Igor Vida

Raiffeisenbank – generální ředitel a předseda představenstva

„Financování umění je složitá věc a bez partnerství a mecenášství by pro mnohé bylo náročné, někdy i nemožné fungovat. Jako dlouhodobý generální partner Národního divadla intenzivně podporujeme českou kulturu a její rozvoj. Umění samo o sobě slouží většině z nás především jako forma odpočinku, pro některé potom plní i funkci vzdělávací. Máte možnost se na chvíli zastavit, pobavit se nebo zamyslet, zkrátka udělat si den lepší. Pro mě divadlo znamená jednoznačně pozitivní propojení všedního a toho barevnějšího světa. Je mi ctí, že se můžeme podílet i na podpoře portálu O divadle.“
Raiffeisenbank v roce 2023 oslavila třicet let na českém trhu. Svým podílem aktiv si udržuje atraktivní pozici páté nejsilnější banky v českém bankovním sektoru, s téměř dvěma miliony klientů patřících mezi ty nejspokojenější na českém trhu. Od roku 2017 je hrdým generálním partnerem největší české kulturní scény, Národního divadla.