23. ledna 2022

Partneři

Jakkoliv mám k umění obecně velmi vřelý vztah, myslím, že divadlo stojí nad všemi ostatními uměleckými disciplínami. I když přesnější by bylo říci, že divadlo mnohé z nich obsahuje. Slovo psané i mluvené, výtvarné umění, hudbu, pohyb, fotografii. A to je řeč o tom, co je na jevišti. Ale okolo něj? Málokteré budovy jsou tak architektonicky nádherné, jako divadla. A myslím, že opravdu jen málokterá divadelní budova není krásná. (Ošklivou jsem ještě nikdy neviděla, protože i kdyby taková byla, zkrásní ji to, co se děje na jevišti.)

Divadlo je výjimečné i tím, že jde o přímý, živý kontakt. A ta energie a společná dobrá vůle (kdo nemá rád divadlo, ten tam nejde, je milion jiných způsobů zábavy), ty jsou na divadle také okouzlující.

Vnímám to u divadla jako takového, ale vnímám to i u portálu O divadle. I proto to nejsou noviny o divadle, ale místo pro povídání si o divadle. A že se to daří, tomu jsem velmi ráda (až 6,5 tisíce reakcí týdně na FB a dosah téměř 40 tisíc týdně, to není jen tak).

Na lidských vazbách je pak vcelku pochopitelně postaveno i partnerství komerčních subjektů a O divadle. Není to totéž, jako když si jdete koupit brambory nebo novou kopírku do kanceláře. Když  jste partnerem portálu o divadle, tak sice víte, že tam budete mít bannery s proklikem, ale abyste se k tomu rozhodli, nějaká energie či emoce tam být musí.

Takže je poměrně logické, že mezi námi vznikne vazba. Pozitivní nebo dokonce i přátelská. S o to větší radostí vám tu tedy chci partnery portálu O divadle představit a dál postupně představovat.

Hezký den,
Jana Smetánková

Tomáš Frkal

Process Solutions – výkonný ředitel

“Podporuji portál O divadle, protože jsem fanouškem jeho zakladatelky Jany Smetánkové. Líbí se mi její zápal pro věc, soustředění a kvalita. Věřím, ze její aktivita je společensky prospěšná a komerčně životaschopná.

Výtvarné umění a především živá hudba mě dokážou nadchnout. K divadlu dosud vřelý vztah hledám. Portál O divadle je dobrý prostředník. Věřím, že časem i díky němu k divadlu cestu najdu.”

Process Solutions je poskytovatel účetních, mzdových a daňových služeb se sítí vlastních kanceláří ve střední a východní Evropě a partnerů v dalších zemích. Poskytuje služby pobočkám mezinárodních firem a moderně řízeným místním společnostem ve více než 20-ti zemích. Klienti oceňují vysokou kvalitu služeb, rychlou odezvu a znalosti legislativy. Zaměstnanci Process Solutions hovoří plynně anglicky, ovládají několik účetních systému a rozumí podnikání.

Václav Kratochvíl

MORAVIA CONSULT Olomouc – předseda představenstva a generální ředitel

„Z podstaty zaměření naší společnosti vyplývá, že velkou část našeho týmu tvoří lidé vzdělaní, inženýři, architekti, vedoucí projektů…Také kulturní život nám byl ve většině dán do vínku a mnohý z nás má duši kreativní a mysl tvořivou. Divadlo je jednou z předních cest vydat se za nevšedním kulturním zážitkem, do oduševnělého prostředí, a také, pokud je to možné, prožít dění na scéně spolu s ostatními.

Pokud bychom měli podpořit aktivitu, která je dnes na úbytě, rozhodně to bude české divadlo, to divadlo, které od pradávna pomáhá v naší společnosti šířit myšlenky osvícené, podporuje vlastenectví a svoje publikum potěší v každé těžké době. Divadlo, které rozvíjí jedno z nejstarších lidových umění – herectví.

Možná mu televize prostřednictvím filmu vzala část publika, možná mu i dnešní doba nepřeje, ale chceme věřit, a nedopustíme, aby divadlo zaniklo, zemřelo, odešlo…“

Kamil Čemák

soukromý donátor

S Kamilem Čermákem nás svedla dohromady náhoda. Zelňačka a příjemné popovídání si před okýnkem legendární hospody Na Slamníku v době koronavirové. Prostě jsme se jen tak potkali. Druhé setkání o několik hodin později u, rovněž legendární, Šlechtovky. To už jsme usoudili, že nebude obyčejná náhoda a začali si povídat o to více. Přišla řeč na O divadle a milé zjištění, že ho Kamil Čermák nejen zná, ale i pravidelně čte.
Nevím, kolik soukromých donátorů se k tomu kdy rozhodlo vlivem popovídání si v mrazu u horké zelňačky. Ale alespoň o jednom vím určitě. (Jana Smetánková)

Pavel Kunert

ALEF NULA – Group Marketing Manager

„Jsme velmi potěšeni, že jsme se stali jedním z partnerů portálu O divadle. Kultura pomáhá nejen vyzdvihovat lidské emoce, ale zároveň poskytuje soulad socializace a zábavy, což je nám velmi blízké. Věřím, že tento krok nejen pomůže tomuto projektu, ale zároveň přiblíží kulturu a její bohatství širšímu publiku.“

Společnost ALEF je jedním z předních dodavatelů ICT technologií a řešení s přidanou hodnotou již od roku 1994 se zaměřením na infrastrukturu, kybernetickou bezpečnost, spolupráci, Cloud, datová centra, Networking a související oblasti. Mezi zastupující značky se řadí např. Cisco, NetApp, F5, Microsoft, AWS, Flowmon, Splunk a další. Společnost ALEF působí ve střední a východní Evropě s centrálou v České republice a pobočkami na Slovensku, v Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku, Srbsku, Rumunsku a Řecku s přesahem do zemí, jako je Polsko, Malta, Kypr, Bulharsko, Bosna a Hercegovina, Černá Hora nebo Severní Makedonie. Ke konci roku 2020 tak celkový počet zaměstnanců činil více jak 400. Společnost ALEF jako lídr v oblasti ICT řešení disponuje též vlastním školicím centrem se zaměřením na technická školení a certifikace pro ICT odborníky.

Miloslav Cváček

ISMM Group – majitel a generální ředitel

“Velmi rád jako majitel a generální ředitel skupiny ISMM Group podporuji portál O divadle. Je nepsanou povinností, aby úspěšné ryze české firmy podporovaly českou kulturu a umění. Toto platí v této po-covidové době dvojnásob!”

ISMM Group je česká skupina pěti firem, které spojuje osoba jejich majitele Miloslava Cváčka. Záběr skupiny je široký, od strojírenství, přes stavebnictví až po gastro, hotelnictví, a sport. Všechny společnosti působí v Moravskoslezském kraji, sídlo celé skupiny se nachází v Ostravě. Ve skupině pracuje přes 400 zaměstnanců a obrat přesahuje 1 mld Kč.

Tereza Dítě Zápotocká

Bidli holding – regionální ředitelka

Terezu znám dvacet let. Možná i o kousek víc.

Je komunikativní, energická, se vším si ví rady a když je toho zapotřebí, klidně postoupí do kategorie “ta se s ničím nemaže”.

Kromě toho je s ní legrace a je na ni absolutní spolehnutí, což je zrovna u nemovitostí a jejich financování dost podstatná přednost. Kdybych chtěla prodávat nemovitosti, určitě bych stála o to, mít ji v týmu. Takhle jsem moc ráda za to, že je podporovatelkou portálu O divadle. (Jana Smetánková)

Petr Novotný

Marine – majitel a generální ředitel

Nadace BADOKH

“Spíše než pomáhat, ukázat lidem, že si dokáží pomoci sami. Podpořit jejich talent, nezávislost a schopnost se o sebe postarat. Chceme umožnit klientům prožít radost ze svého vlastního úspěchu a vědomí, že na nikom nezávisí, nezůstali nikomu nic dlužní, že oni sami umí a mohou pomáhat a vracet.”

To je motto Nadace BADOKH. Podpora vymezuje pět skupin, jimž je určena. Jsou jimi: mládež, ohrožené a sociálně slabé rodiny, osoby ohrožené vyloučením, menší začínající podnikatelé a umění a kultura. Podívejte se na stránky projektu vracime.com, kde jsou popsány i příběhy lidí, jimž bylo pomoženo, aby si mohli pomoci sami.

Musím říci, že jsme opravdu hrdi na to, že se Nadace BADOKH stala partnerem portálu O divadle. (Jana Smetánková)

Ondřej Bartoš

Credo Ventures – Partner

Z Ondřeje Bartoše vyzařuje pozitivní energie. Něco, co by vám dodalo klid, i kdybyste spolu ztroskotali na pustém ostrově a váš mobil byl plný slané vody a písku (o signálu ani nemluvě). Ale protože je Ondřej investor start-up projektů, je jasné, že divadelní divák je cílovka, která mu nepřinese vůbec nic.

Když jsem mu nabízela partnerství portálu O divadle, věděla jsem, že tam jsou jen dva styčné body. Dobrý pocit z podpory hezkého kulturního projektu a to, že Ondřejův tatínek Jan byl divadelník. I tak jsem to ale považovala za sice milý, ale ne zcela dostatečný důvod.

Naštěstí jsme se v tom neshodli a Ondřej Bartoš se podporovatelem O divadle stal. (Jana Smetánková)

Petr Krajíček

Pale Fire Capital – Partner

U nás ve firmě alokujeme filantropii nemalou část našich prostředků i energie, protože jsme přesvědčeni o tom, že člověk by měl příležitosti, které dostal, společnosti nějakou formou vracet a zprostředkovat i dalším lidem. Podpořili jsme celou řadu projektů vzdělávacích, zdravotnických i společensko-systémových.

Já osobně mám kromě toho značnou slabost pro divadlo a dokonce se mu amatérsky věnuji jako principál, režisér a herec Divadelního spolku LASO. Proto kromě výše jmenovaných rád podporuji i smysluplné kulturní projekty, které jsou pro naši společnost neméně důležité.

Za portálem O divadle je vidět spousta nadšení a dobře odvedené práce (nejenom) Jany Smetánkové. Moc si přeji, aby tento prostor pro informace a diskuze o divadle fungoval i nadále a měl co největší dopad. Divadlo potřebuje ty správné blázny nejenom na jevištích, ale i kolem nich 🙂

A proto jsem se rád stal podporovatelem O divadle.

David J. Wodinský

Obchodní a marketingový ředitel FINEP Holding SE

FINEP HOLDING SE je ryze česká developerská společnost.

Jak nám již věky zkušeností ukazují, pro vznik kvality v umění byla vždy potřeba podpory donátorů a filantropů. Někdy větší, někdy menší. Je nám radostí a současně ctí, že máme tu možnost pomoci i lidem divadelním 🙂

Monika Vianne Zichová

Protagonistka projektu Ateliér Zensen

… žije v Olomouci, vystudovala učitelství na UP v Olomouci

… 3 autorské výstavy, výtvarné kurzy, workshopy ručních prací


“Moje láska k divadlu začíná v kulisách, kdybych mohla, každý týden bych změnila kulisy svého malého bytu. Proč nebýt dnes první dámou plesu a zítra vílou v lese plném kapradin? Proměny divadelní scény ilustrují můj život. I ten je plný změn a zvratů. Divadlo a kniha jsou pro mě kulturní pilíře, které mi umožňují pravidelně kotvit v přístavech umění, hudby a fantazie.Je milé vidět, že i v této době (v záludných kulisách nejistoty) je možné tímto hezkým způsobem pečovat o naše divadelní umění.”