Partneři

Jakkoliv mám k umění obecně velmi vřelý vztah, myslím, že divadlo stojí nad všemi ostatními uměleckými disciplínami. I když přesnější by bylo říci, že divadlo mnohé z nich obsahuje. Slovo psané i mluvené, výtvarné umění, hudbu, pohyb, fotografii. A to je řeč o tom, co je na jevišti. Ale okolo něj? Málokteré budovy jsou tak architektonicky nádherné, jako divadla. A myslím, že opravdu jen málokterá divadelní budova není krásná. (Ošklivou jsem ještě nikdy neviděla, protože i kdyby taková byla, zkrásní ji to, co se děje na jevišti.)

Divadlo je výjimečné i tím, že jde o přímý, živý kontakt. A ta energie a společná dobrá vůle (kdo nemá rád divadlo, ten tam nejde, je milion jiných způsobů zábavy), ty jsou na divadle také okouzlující.

Vnímám to u divadla jako takového, ale vnímám to i u portálu O divadle. I proto to nejsou noviny o divadle, ale místo pro povídání si o divadle. A že se to daří, tomu jsem velmi ráda (až 6,5 tisíce reakcí týdně na FB a dosah téměř 40 tisíc týdně, to není jen tak).

Na lidských vazbách je pak vcelku pochopitelně postaveno i partnerství komerčních subjektů a O divadle. Není to totéž, jako když si jdete koupit brambory nebo novou kopírku do kanceláře. Když  jste partnerem portálu o divadle, tak sice víte, že tam budete mít bannery s proklikem, ale abyste se k tomu rozhodli, nějaká energie či emoce tam být musí.

Takže je poměrně logické, že mezi námi vznikne vazba. Pozitivní nebo dokonce i přátelská. S o to větší radostí vám tu tedy chci partnery portálu O divadle představit a dál postupně představovat.

Hezký den,

Jana Smetánková

 

Tomáš Frkal
Tomáš Frkal

 

Tomáš Frkal 

Process Solutions – výkonný ředitel

“Podporuji portál O divadle, protože jsem fanouškem jeho zakladatelky Jany Smetánkové. Líbí se mi její zápal pro věc, soustředění a kvalita. Věřím, ze její aktivita je společensky prospěšná a komerčně životaschopná.

Výtvarné umění a především živá hudba mě dokážou nadchnout. K divadlu dosud vřelý vztah hledám. Portál O divadle je dobrý prostředník. Věřím, že časem i díky němu k divadlu cestu najdu.”

 

 

Process Solutions je poskytovatel účetních, mzdových a daňových služeb se sítí vlastních kanceláří ve střední a východní Evropě a partnerů v dalších zemích. Poskytuje služby pobočkám mezinárodních firem a moderně řízeným místním společnostem ve více než 20-ti zemích. Klienti oceňují vysokou kvalitu služeb, rychlou odezvu a znalosti legislativy. Zaměstnanci Process Solutions hovoří plynně anglicky, ovládají několik účetních systému a rozumí podnikání.

 

 

Tomáš Frkal
Václav Kratochvíl

 

Václav Kratochvíl 

MORAVIA CONSULT Olomouc – předseda představenstva a generální ředitel

“Proč máme u nás ve firmě rádi divadlo… 

Z podstaty zaměření naší společnosti vyplývá, že velkou část našeho týmu tvoří lidé vzdělaní, inženýři, architekti, vedoucí projektů…Také kulturní život nám byl ve většině dán do vínku a mnohý z nás má duši kreativní a mysl tvořivou. Divadlo je jednou z předních cest vydat se za nevšedním kulturním zážitkem, do oduševnělého prostředí, a také, pokud je to možné, prožít dění na scéně spolu s ostatními.

Pokud bychom měli podpořit aktivitu, která je dnes na úbytě, rozhodně to bude české divadlo, to divadlo, které od pradávna pomáhá v naší společnosti šířit myšlenky osvícené, podporuje vlastenectví a svoje publikum potěší v každé těžké době. Divadlo, které rozvíjí jedno z nejstarších lidových umění – herectví.

Možná mu televize prostřednictvím filmu vzala část publika, možná mu i dnešní doba nepřeje, ale chceme věřit, a nedopustíme, aby divadlo zaniklo, zemřelo, odešlo…

 

IMG_2051 copy
Kamil Čermák

 

Kamil Čemák

soukromý donátor

S Kamilem Čermákem nás svedla dohromady náhoda. Zelňačka a příjemné popovídání si před okýnkem legendární hospody Na Slamníku v době koronavirové. Prostě jsme se jen tak potkali. Druhé setkání o několik hodin později u, rovněž legendární, Šlechtovky. To už jsme usoudili, že nebude obyčejná náhoda a začali si povídat o to více. Přišla řeč na O divadle a milé zjištění, že ho Kamil Čermák nejen zná, ale i pravidelně čte.

Nevím, kolik soukromých donátorů se k tomu kdy rozhodlo vlivem popovídání si v mrazu u horké zelňačky. Ale alespoň o jednom vím určitě. :-) Jana Smetánková

 

 

Pavel Kunert
Pavel Kunert

 

Pavel Kunert

ALEF NULA – Group Marketing Manager

„Jsme velmi potěšeni, že jsme se stali jedním z partnerů portálu O divadle. Kultura pomáhá nejen vyzdvihovat lidské emoce, ale zároveň poskytuje soulad socializace a zábavy, což je nám velmi blízké. Věřím, že tento krok nejen pomůže tomuto projektu, ale zároveň přiblíží kulturu a její bohatství širšímu publiku.“

Společnost ALEF je jedním z předních dodavatelů ICT technologií a řešení s přidanou hodnotou již od roku 1994 se zaměřením na infrastrukturu, kybernetickou bezpečnost, spolupráci, Cloud, datová centra, Networking a související oblasti. Mezi zastupující značky se řadí např. Cisco, NetApp, F5, Microsoft, AWS, Flowmon, Splunk a další. Společnost ALEF působí ve střední a východní Evropě s centrálou v České republice a pobočkami na Slovensku, v Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku, Srbsku, Rumunsku a Řecku s přesahem do zemí, jako je Polsko, Malta, Kypr, Bulharsko, Bosna a Hercegovina, Černá Hora nebo Severní Makedonie. Ke konci roku 2020 tak celkový počet zaměstnanců činil více jak 400. Společnost ALEF jako lídr v oblasti ICT řešení disponuje též vlastním školicím centrem se zaměřením na technická školení a certifikace pro ICT odborníky.

 

128B9267orez
Miloslav Cváček

 

Miloslav Cváček

ISMM Group – majitel a generální ředitel

“Velmi rád jako majitel a generální ředitel skupiny ISMM Group podporuji portál O divadle. Je nepsanou povinností, aby úspěšné ryze české firmy podporovaly českou kulturu a umění. Toto platí v této po-covidové době dvojnásob!”

ISMM Group je česká skupina pěti firem, které spojuje osoba jejich majitele Miloslava Cváčka. Záběr skupiny je široký, od strojírenství, přes stavebnictví až po gastro, hotelnictví, a sport. Všechny společnosti působí v Moravskoslezském kraji, sídlo celé skupiny se nachází v Ostravě. Ve skupině pracuje přes 400 zaměstnanců a obrat přesahuje 1 mld Kč.

 

 

P1040779
Tereza Dítě Zápotocká

 

Tereza Dítě Zápotocká

Bidli holding – regionální ředitelka