Partneři portálu O divadle

Mecenáši

23. června 2024

Mecenáši

Když před pětadvaceti lety vznikl Thespis, jedinou možností, jak vidět záznam divadelního představení, bylo vysílání České televize. Naším prvním titulem byla Kočičí hra Dany Medřické a Vlasty Fabianové. Její poslední vysílání v ČT bylo 14 let před tím – a my jsme chtěli, aby si člověk mohl ty inscenace, které miloval, pustit doma kdykoliv.

Povedlo se, i když to byla dřevní doba ADV záznamu divadla a jeho distribuce. Natočit divadelní představení bylo desetkrát dražší než dnes, o rozdílu v technické kvalitě zbytečné mluvit. Internet byl na samém počátku většího používání (s připojením přes pevnou linku), mobily velké jak půl almary, o fotkách a videích z mobilu se dalo jenom snít, a vrcholem uživatelského ADV záznamu byla videokazeta. DVD, dnes téměř zapomenuté médium, ještě ani neexistovalo a dalších deset let si všichni museli počkat na YouTube a Vimeo.

Zadáte-li dnes do Google slovo “divadlo”, za 0,57 vteřiny vyjede 226 milionů výsledků…

Místo nedostatku je přehlcenost. Každé divadlo má svůj web, většinou velmi pěkný. Doba je rychlá, kdekdo chce mít všechno na jedno kliknutí – a my jsme zase chtěli. Tentokrát mít snadný nástroj, jak se v té téměř nepřeberné nabídce orientovat. K tomu slouží rubrika Kdo jste to viděl?, a pro toho, kdo hltá informace opravdu v poklusu, rubrika Hrajeme pro Vás.

Obě ty rubriky jsou placená služba, kterou si platí buď divadlo, anebo ji za ně platí Mecenáš.
“Mecenáš prezentace divadla na portále O divadle”.

A my jsme rádi, že vám je tu můžeme představovat – a tím jim za to poděkovat.

Hezký den,
Jana Smetánková

Tomáš Frkal

Process Solutions – výkonný ředitel

Tomáš je v mnoha ohledech výjimečný člověk. Včetně toho, že nikdy nemá špatnou náladu. Anebo to na něm není vidět.

I kdybyste za ním šli v lijáku bez deštníku a ještě k tomu vás při čekání na přechodu okolojedoucí auto ohodilo vodou z louže, jakmile otevřete dveře Tomášovy kanceláře, všechno to na vás hned uschne. Anebo aspoň budete mít ten pocit.

Tomáš je letitým partnerem O divadle. A já jsem opravdu moc ráda, že teď si k tomu „přibral“ i mecenášství prezentace Divadla na Vinohradech.

Když se k tomu mecenášství rozhodl, jeho volba divadla už pak byla navýsost logická – protože to DnV ze své kanceláře vidí celý den. (Jana Smetánková)

Mecenáš prezentace Divadla na Vinohradech na portále O divadle

Petrof

Firma PETROF je neodmyslitelně spjata s městem Hradec Králové, stejně jako Divadlo Drak, které jsme se touto cestou rozhodli podpořit. Pro firmu PETROF je také důležitá podpora kultury, která je nyní v době po covidu potřebnější více, než kdy jindy.

Společnost PETROF je jedním z nejvýznamnějších evropských výrobců akustických klavírů a pianin. Obchoduje na 5 kontinentech a vyváží do více než 65 zemí celého světa. Od roku 1864, kdy Antonín Petrof postavil svůj první klavír, bylo značkou PETROF vyrobeno zhruba 635 000 nástrojů. Piana PETROF jsou mezi hudebníky oblíbená především pro neobyčejně měkký, něžný, kulatý a romantický tón.

Mecenáš prezentace Divadla DRAK na portále O divadle

Filip Štěpnička a Jakub Hrubý

Majitelé Wood Factory

Jsou malá divadla a velká divadla, malé firmy a velké firmy. My jsme ta malá firma, ale děláme krásné věci, stejně tak, jako se krásné věci odehrávají na prknech malých i velkých divadel. Jsme rádi, že i jako malá firmička můžeme podpořit skvělý projekt, který pomáhá tvořit příběhy, naplňující naše srdce radostí, smutkem, prožitkem i zážitkem! Sami se snažíme tvořit velký příběh. Spousta lidí nám k tomu pomohla a spousta jich byla právě z řad herců, ať už divadelních či televizních. A tak se budeme snažit pomáhat zase my.

Filip a Jakup z Wood Factory

Mecenáš prezentace Divadla Bolka Polívky na portále O divadle

Tomáš Jursa

Generální ředitel Woodplastic

Když mě kontaktovala Jana Smetánková s nabídkou mecenášství prezentace divadla Ypsilon na portále O divadle, napadla mě paralela s našimi výrobky – „prkna, která znamenají svět“. Jsme totiž český výrobce prken, plotů a obkladů z kompozitního materiálu WPC.

Jako české společnosti je nám potěšením podporovat českou kulturu, zejména v době po-covidové! Já osobně jsem velkým fanouškem divadla a kultury jako celku, protože je to většinou zážitek zábavný, někdy i edukativní, kterých je v dnešní uspěchané době velmi potřeba.

Mecenáš prezentace Studia Ypsilon na portále O divadle