Partneři portálu O divadle

Mecenáši

21. května 2022

Mecenáši

Když před pětadvaceti lety vznikl Thespis, jedinou možností, jak vidět záznam divadelního představení, bylo vysílání České televize. Naším prvním titulem byla Kočičí hra Dany Medřické a Vlasty Fabianové. Její poslední vysílání v ČT bylo 14 let před tím – a my jsme chtěli, aby si člověk mohl ty inscenace, které miloval, pustit doma kdykoliv.

Povedlo se, i když to byla dřevní doba ADV záznamu divadla a jeho distribuce. Natočit divadelní představení bylo desetkrát dražší než dnes, o rozdílu v technické kvalitě zbytečné mluvit. Internet byl na samém počátku většího používání (s připojením přes pevnou linku), mobily velké jak půl almary, o fotkách a videích z mobilu se dalo jenom snít, a vrcholem uživatelského ADV záznamu byla videokazeta. DVD, dnes téměř zapomenuté médium, ještě ani neexistovalo a dalších deset let si všichni museli počkat na YouTube a Vimeo.

Zadáte-li dnes do Google slovo “divadlo”, za 0,57 vteřiny vyjede 226 milionů výsledků…

Místo nedostatku je přehlcenost. Každé divadlo má svůj web, většinou velmi pěkný. Doba je rychlá, kdekdo chce mít všechno na jedno kliknutí – a my jsme zase chtěli. Tentokrát mít snadný nástroj, jak se v té téměř nepřeberné nabídce orientovat. K tomu slouží rubrika Kdo jste to viděl?, a pro toho, kdo hltá informace opravdu v poklusu, rubrika Hrajeme pro Vás.

Obě ty rubriky jsou placená služba, kterou si platí buď divadlo, anebo ji za ně platí Mecenáš.
“Mecenáš prezentace divadla na portále O divadle”.

A my jsme rádi, že vám je tu můžeme představovat – a tím jim za to poděkovat.

Hezký den,
Jana Smetánková

Tomáš Jursa

Generální ředitel Woodplastic

Když mě kontaktovala Jana Smetánková s nabídkou mecenášství prezentace divadla Ypsilon na portále O divadle, napadla mě paralela s našimi výrobky – „prkna, která znamenají svět“. Jsme totiž český výrobce prken, plotů a obkladů z kompozitního materiálu WPC.

Jako české společnosti je nám potěšením podporovat českou kulturu, zejména v době po-covidové! Já osobně jsem velkým fanouškem divadla a kultury jako celku, protože je to většinou zážitek zábavný, někdy i edukativní, kterých je v dnešní uspěchané době velmi potřeba.

Mecenáš prezentace Studia Ypsilon na portále O divadle

Monika Vianne Zichová

Protagonistka projektu Ateliér Zensen

… žije v Olomouci, vystudovala učitelství na UP v Olomouci

… 3 autorské výstavy, výtvarné kurzy, workshopy ručních prací

„Moje láska k divadlu začíná v kulisách, kdybych mohla, každý týden bych změnila kulisy svého malého bytu. Proč nebýt dnes první dámou plesu a zítra vílou v lese plném kapradin? Proměny divadelní scény ilustrují můj život. I ten je plný změn a zvratů. Divadlo a kniha jsou pro mě kulturní pilíře, které mi umožňují pravidelně kotvit v přístavech umění, hudby a fantazie.Je milé vidět, že i v této době (v záludných kulisách nejistoty) je možné tímto hezkým způsobem pečovat o naše divadelní umění.“

Mecenáš prezentace Moravského divadla Olomouc na portále O divadle