Partneři portálu O divadle

Mecenáši

13. dubna 2024

Letní divadelní škola NDM

Motto letní divadelní školy v Ateliéru NDM pro rok 2023 – Artivismus: umění nebo aktivismus? Jak zvednout mladou generaci ze židle?

Letošní letní divadelní škola pro pedagogy pořádaná Ateliérem pro divadelní vzdělávání při Národním divadle moravskoslezském nabízí poslední volná místa. LDŠ se vždy zaměřuje na způsoby a cesty, jak přilákat do divadel mladou generaci a jak zapojit divadelní formy do vzdělávání a výchovy. Vítáni jsou i individuální účastníci – nepedagogové.

Lektorka Ateliéru při NDM Radana Otipková: „Navážeme letos na zájem, který vloni vyvolalo v diskuzích téma aktivizace mladých lidí a otázka jejich účasti na společenském a kulturním životě. Součástí LDŠ bude kromě workshopů i mezinárodní konference, jejímž tématem bude artivismus jako propojení aktivismu a umění – pro nás konkrétně propojení s divadlem.”

V prvním dni Letní divadelní školy tak účastníci absolvují sérii krátkých prezentací o divadelních metodách práce s mládeží a seznámí se s konkrétními příklady propojení školy a divadla. Přijedou čeští, holandští a slovinští umělci, pedagogové, divadelní lektoři a mentoři. Součástí konference bude také praktická ukázka  – nahlédnutí pod pokličku mezinárodní „mladé“ divadelní koprodukce pod vedením režiséra Jakuba Čermáka.

Radana Otipková: ,,Ve druhém dni představíme formou workshopů, otevřených zkoušek i přednášek nabídku Ateliéru při NDM a repertoár všech čtyř souborů Národního divadla moravskoslezského pro příští sezónu. Samozřejmě za aktivní účasti umělců ze souborů – den zahájíme muzikálovou rozcvičkou s Gabrielou Petrákovou a Lukášem Adamem a představíme mj. projekt Smetanovského operního cyklu 2024.”

Termín konání: 30. a 31. srpna

Kompletní program

Přihlásit se lze zde.

Mohlo by vás zajímat

19. 3. 2024
Švandovo divadlo uvede komorní hru Martiny Kinské o nevšední umělecké trojici
12. 3. 2024
„Budoucnost ještě nikdo nenapsal, budoucnost ještě nikdo nevytesal do kamene, budoucnost je otevřená. Jak byste chtěli žít vy?“ (Městská divadla pražská uvedou v Komedii první českou adaptaci románu Aldouse Huxleyho Krásný nový svět.)
1. 3. 2024
Smetanovský operní cyklus Ostrava 2024 nebo balet Rapsodie Bohemia
1. 3. 2024
Divadlo Na zábradlí v březnu uvede Čechovova Racka v režii Jiřího Havelky