Partneři portálu O divadle

Mecenáši

22. května 2024

Bazaar Festival ve vašem obýváku

Jednotlivé události festivalu proběhnou takřka dle harmonogramu původního programu, dojde jen k nepatrným změnám v časech uvedení.

Šestý ročník pražského divadelního a tanečního festivalu Bazaar, který se ve své dramaturgii soustředí na tvůrce nezávislé scény střední a východní Evropy, se přesouvá do online verze. Vzhledem k novým opatřením Vlády ČR, které jsou v platnosti od pondělí 12.10. na následujících 14 dní a epidemiologické situaci v Praze, se organizátoři rozhodli uskutečnit inscenace a setkání s jejich tvůrci v online podobě.

Značná část programu zůstává v platnosti, stejně jako termín 20. 10. – 1. 11. 2020.

Umělecký ředitel festivalu Ewan McLaren„Zdraví vždy bude na prvním místě, ale zároveň si myslím, že k předpokladu zdraví patří také setkání s uměním a s mistrovsky zpracovanou práci špičkových umělkyň, které ve svém díle reflektují současná témata. Proto jsme připraveni realizovat inscenace v online podobě, s českými titulky a s následnou živou online diskuzí, a to jak s tvůrci samotnými, z Tallinu, Varšavy, Lublaně, i z Prahy, tak i s odborníky na dané téma, kterého se konkrétní inscenace dotýká.“

Jednotlivé události festivalu proběhnou takřka dle harmonogramu původního programu, dojde jen k nepatrným změnám v časech uvedení. Po zhlédnutí záznamu čeká diváky online diskuze s odborníky na téma dané inscenace, stejně jako s tvůrci, kteří se objeví alespoň virtuálně.

Letošní Bazaar Festival mají diváci možnost prožít z pohodlí svého domova. Účastníci online festivalového dění zhlédnou špičkové inscenace v reálném čase. Připojením se k online události podpoří diváci nejen festival samotný, ale především jeho umělce. Dále bude možné vyjádřit svou podporu prostřednictvím sbírky, která proběhne na portálu Donio, a díky které bude možné udržet kvalitu a kontinuitu festivalu.

Pro aktuální informace o přenosech a programu sledujte webové stránky festivalu a jeho sociální sítě: Facebook nebo Instagram.

Vstupenky na již zakoupené představení na portálu GoOut.cz je možné vrátit nebo si je ponechat, a i tímto způsobem podpořit festival v nepředvídatelné době.

Program online Bazaar Festivalu

Úterý 20.10. | živé online zahájení festivalu

20:00 | Kristina Norman (EE): LIGHTER THAN WOMAN

Záznam inscenace s českými titulky. Následuje živá diskuze s autorkou Kristinou Norman na téma Migrace péče. Diskuzi moderuje Alice Koubová (Filosofický ústav AV ČR), speciálním hostem bude odbornice na migraci pečovatelek a stárnutí v migraci, Petra Ezzeddine (Katedra sociální a kulturní antropologie Fakulty humanitních studií UK v Praze)

Sobota 24.10. | online

20:00 | Renata Piotrowski-Auffret (PL): PURE GOLD IS SEEPING OUT OF ME Záznam inscenace s českými titulky. Následuje živá diskuze s autorkou Renatou Piotrowski-Auffret na téma Matky/Umělkyně/Superhrdinky. Diskuzi moderuje Alice Koubová.

Středa 28.10. | online workshop

10:00-14:00 | Zdeňka Brungot Svíteková a spol.: TALKING ABOUT WATCHING

Workshop pro umělce, diváky, kreativce a kohokoli, kdo má zájem o poskytování i přijímání zpětné vazby pod vedením umělců se zkušenostmi, jak nabídnout a nejlépe využít zpětnou vazbu v tvůrčím procesu. Workshop proběhne v angličtině.

Sobota 31.10. | Sobotní Bazaar živě online

17:00 | SOBOTNÍ BAZAAR | part I

Přehlídka několika ukázek právě vznikajících scénických a tanečních projektů

1. ME-SA / Martina Hajdyla Lacová (SK/CZ): MOMENTUM

2. Tinka Avramova a Martin Krupa (CZ/USA) SYN JITRA (SON OF THE DAWN)

Diskuse po ukázkách bude vedena Ewanem McLarenem s Lucii Hayashi z Tanečních aktualit.

18:30 | SOBOTNÍ BAZAAR | part II

1. Anna Biczók & Ula Zerek (H/PL) PAVLOVA RECIPE – stage: healing

2. the guts company (D) MACHT#2 – the skin

3. Weronika Lewandowska (PL): 360 DEGREE POETRY (THE FORETOKEN)

Diskuse po ukázkách bude vedena Ewanem McLarenem s Lucii Hayashi z Tanečních aktualit

Sobotní večerní dvojprogram a domácí dance party

NOC BUŘIČEK (v anglickém jazyce)

20:00 | Agata Siniarska (PL): BLINDSIGHT part 2: ONLINE VERSION

20:30 | Zrinka Užbinec (HR): EXPLODED GOO: ONLINE VERSION

21:30 | VŠICHNI DOMA DANCE PARTY s DJ JOHANNOU – ONLINE ŽIVĚ

Neděle 1. 11. | online

19:30- 21:00 | Leja Jurišić-Marko Mandić (SI): TOGETHER FOR DINNER

Mohlo by vás zajímat

10. 5. 2024
Nadační fond Magdaleny Kožené připravuje nabitý program 8. ročníku celostátního festivalu ZUŠ Open
9. 5. 2024
Na jeviště Městského divadla Kladno míří další světový hit
2. 5. 2024
Ekologie, hledání identity, rozdělená společnost a rodinné vztahy. Dva tituly známé a dva neznámé. V sezóně 24/25 uvede Divadlo Petra Bezruče pod uměleckým vedením Jana Holce Ibsenovo drama Nepřítel lidu, adaptaci novely Viktora Dyka Krysař a v českých premiérách řecké drama Janise Mavritsakise Slepá skvrna a hru kanadského dramatika Jordana Tannahilla s názvem Pozdě příchozí. […]
27. 4. 2024
Petra Nesvačilová a Iva Pazderková poprvé spolu na jevišti