Partneři portálu O divadle

Mecenáši

25. května 2024

Divadlo Mladá Boleslav

23. 2. 2018
CENTRAL PARK WEST  Překlad: Michael Žantovský, režie: Petr Hruška, dramaturgie: Kristýna Čepková, scéna a kostýmy: Miroslav Král, hrají: Jaromíra Mílová, Jana Zenáhlíková, Jan Krafka, Petr H. Batěk a Barbora Hron Vovsíková
29. 1. 2016
Osm žen, osm příběhů, osm lidských životů. Dámská šatna Městského divadla v Mladé Boleslavi se rozhodla ponořit do očistné lázně ve hře Mikve, autorky Hadar Galron. Do poklidných vod ortodoxní židovské obce vpluje nová lázeňská. Šira je moderní žena, toužící do zkostnatělé mikve vpustit čerstvý vánek. Především se však chce spřátelit s návštěvnicemi očistné lázně, aby se s důvěrou vložily do jejích rukou. Šéfová Šošana jí však brání, nechce Širu zasvětit do tajemství ostatních žen. Šira se nevzdává, odhodlaně jde za pravdou, kterou snad nakonec objeví.
23. 4. 2015
Legenda o nejlepším pianistovi, jehož oceány viděly. Narodil se, vyrostl a prožil život na palubě dopravní lodi Virginian. Novecento (1900), divadelní hra italského spisovatele a dramatika Alessandra Baricca, se dočkala několika zpracování, včetně filmového. Od ledna uvádějí fantastický příběh božského pianisty na Malé scéně Městského divadla v Mladé Boleslavi.
14. 11. 2014
Konverzační komedie, černá groteska, hra plná krutosti, ale především naděje. Těmito slovy by se dala definovat divadelní hra Osiřelý západ irského dramatika, scenáristy a filmového režiséra Martina McDonagha. Vydejte se s námi do zapadlého Leenane, do domu bratrů Connorových, kteří se z duše nenávidí, a přesto bez sebe nemohou být.