Partneři portálu O divadle

Mecenáši

8. prosince 2023

Víkend plný Bazaaru

Letošní Bazaar Festival čeká závěrečný víkend. Sobota i neděle plné ukázek ze vznikající tvorby evropských umělců, živá online setkání a jedna hodně netradiční večeře, která se protáhne až do půlnoci.

V sobotu 31. října je na programu Sobotní bazaar a Noc buřiček. Sobotní Bazaar je pomyslným centrem festivalu Bazaar. Diváky čeká přehlídka několika ukázek právě vznikajících scénických a tanečních projektů umělců z České republiky a dalších zemí střední a východní Evropy. Také diskuze s diváky a tvůrci. Letošní Sobotní bazaar proběhne sice online, ale nic mu nebude chybět. Diváci budou mít možnost zhlédnout čtyři ukázky čtyř různých tvůrců. Diskuzi po ukázkách povede umělecký ředitel a dramaturg festivalu Ewan McLaren společně s Lucií Hayashi z Tanečních aktualit.

Ve 20:00 navazuje Noc buřiček – komponovaný večer dvou progresivních evropských umělkyň, Polky Agaty Siniarske a Chorvatky Zrinky Užbinec. Večer vyvrcholí “Všichni doma” domácí Dance Party, kterou bude online živě řídit DJ Johanna, i ona ze svého obýváku.

Nedělní večer, první listopadový den a závěr festivalu bude zasvěcen největší výzvě i riziku letošního Bazaaru. Oceňované a provokativní slovinské duo Leja Jurišić a Marko Mandić si v Lublani pronajali prázdný dům, aby v něm pro diváky přichystali večeři, hovořili o umění, vaření, současné situaci, inscenaci Together a hlavně improvizovali. Dá se šest hodin smysluplně komunikovat skrze ZOOM? Leja a Marko to dokáží. Nalaďte si ZOOM přenos v 18:00, uvařte si spolu s nimi, udělejte si pohodlí a možná tenhle večer poslouží jako návod, jak přežít tuto dobu online setkávání.

Pořadatelé Bazaaru divákům

Pojďte si užít závěr podzimní edice šestého ročníku Bazaar Festivalu a věříme, že na jaře se budeme moct opět potkat v divadelních sálech. Aby to ovšem bylo možné, potřebujeme vaši pomoc. Pro Bazaar byla založena sbírka na  Donio – každá koruna (lépe padesátikoruna) pomůže. Těšíme se na viděnou online.

Víkendový online program Bazaar Festivalu:

SOBOTA 31.10. | Sobotní Bazaar živě online (v anglickém jazyce)

17:00 | SOBOTNÍ BAZAAR

Sobotní Bazaar je pomyslným centrem festivalu Bazaar. Diváky čeká přehlídka několika ukázek právě vznikajících scénických a tanečních projektů umělců z České republiky a dalších zemí střední a východní Evropy.

1. ME-SA / Martina Hajdyla Lacová (SK/CZ): MOMENTUM

2. Tinka Avramova (USA): 5/8 OF AN INCH

Pauza – 8 min

1. Anna Biczók & Ula Zerek (H/PL) PAVLOVA RECIPE – stage: healing

2. the guts company (D) MACHT#2 – the skin

3. Weronika Lewandowska (PL): 360 DEGREE POETRY (THE FORETOKEN)

Diskuse po ukázkách bude vedena Ewanem McLarenem s Lucii Hayashi z Tanečních aktualit.

Sobotní večerní dvojprogram a domácí dance party

NOC BUŘIČEK (v anglickém jazyce)

20:00 | Agata Siniarska (PL): IN THE BEGINNING WAS A COPY: Živý průvodce k supervlastnostem bakterií a jak je ovládnout

20:30 | Zrinka Užbinec (HR): IMPLODED GOO: Jak složit rozmetané částice svého těla do nové choreografické sloučeniny

21:00 | Artist talk with Agata Siniarska and Zrinka Užbinec and team

21:30 | VŠICHNI DOMA DANCE PARTY s DJ JOHANOU – ONLINE ŽIVĚ

NEDĚLE 1. 11. | online on ZOOM (v anglickém jazyce)

18:00- 24:00 | Leja Jurišić-Marko Mandić (SI): ZOOM VEČEŘE S UMĚLCI PŘEDSTAVENÍ TOGETHER

Jak mohou tito pozoruhodní umělci vydržet tak dlouho? I v této podivné nové situaci, odvážné slovinské duo Leja Jurišić a Marko Mandič podstupují největší riziko letošního festivalu: speciálně si pronajali dům v Lublani a najali si kameramany, aby vás pozvali na speciální 6-hodinovou online večeři a setkání! Během toho, co budou vařit, jíst a improvizovat, jejich intimní sdílení bude o samotném představení Together, o umění, životě, aktuální situaci a všem, co se objeví v menu. Občas se můžete ke konverzaci připojit naživo a kdykoli můžete psát komentáře a / nebo otázky, které budou zodpovězeny. Vyhraďte si čas na vaření, pojídání, popíjení a povídání. TOGETHER.

Akce bude v angličtině, přesto se pokusíme přeložit dotazy diváků do češtiny.

Galerie

Mohlo by vás zajímat

8. 12. 2023
„Pro dnešní dobu je charakteristické to, jak rychle (a zdánlivě) všechno se mění. Tlak na přizpůsobení nebo aspoň proklamaci přizpůsobení, cítím jako hlavní téma dnešní doby.”
8. 12. 2023
Osmá dokončená opera Bedřicha Smetany (1824-1884) v obnovené premiéře v NDM
8. 12. 2023
Mezinárodní projekt plný radosti v divadle DISK
5. 12. 2023
“Jako autor jsem psal primárně hru o krizi bydlení. Jako režisér si během zkoušení uvědomuji její další vrstvy a témata.“