Partneři portálu O divadle

Mecenáši

25. května 2024

Ženy ženám v Divadle Bolka Polívky

Květnový festival Ženy ženám Divadla Bolka Polívky nabídne online debaty a Terapii sdílením. Konat se bude i charitativní bazar.

Divadlo Bolka Polívky připravuje na květen festival Ženy ženám s online debatami, speciálním vydáním podcastu MALÉhRY ke kafi s Bárou Polákovou jako hostem a charitativním bazarem, který se uskuteční v Místodržitelském paláci v Brně.

Online festival proběhne na facebooku Divadla Bolka Polívky od 11. do 29. května. Festival, který je dle organizátorů „oslavou ženství, krásy, tvořivosti, odvahy a inteligence“, vyvrcholí pořadem Terapie sdílením Ester Geislerové a Honzy Vojtka. Program bude ke zhlédnutí zdarma, vstupenky budou třeba pouze ke sledování Terapie sdílením.

Festival Ženy ženám pořádá brněnská scéna již 5. rokem. Tradičně se koná v březnu, letošní termín organizátoři posunuli vzhledem k vývoji epidemické situace.

Bolek Polívka: „Festival Ženy ženám vznikl z pouhé myšlenky, nápadu, přiznávám trochu humorného, protože původně jsme chtěli, aby v tento čas mohly do divadla vstoupit pouze ženy. A muži jen v převleku za ženu. No a pak jsme z některých nápadů ustoupili a teď je festival krásnou, seriózní akcí, kdy jde o to, abychom se dozvěděli o názorech, které se tady pěstují, abychom je uměli ocenit, ale také zkritizovat, aby naše diskuse nebyly hranaté a tím pádem diskutér je připraven a brání jenom svoji kostku, ale aby byly kulaté, tedy i průnikové, abychom opravdu uměli diskutovat, uznat argumenty protějšku a uměli se z každé diskuse poučit.“

Program

Nebýt na to sama aneb spolu jsme silnější / úterý 11. 5. 2021 v 17:00

hosté: prof. MUDr. Marek Svoboda, Ph.D., MUDr. Katarína Petráková, Ph.D., Mgr. Radka Alexandrová, Ph.D., Mgr. Andrea Nováková, Ing. Iva Hrnčiříková, Ph.D., moderuje: Monika Brindzáková

„V každé z nás je bojovnice. Společně můžeme čelit silnému nepříteli, rakovině.“

Debata odborníků Masarykova onkologického ústavu a autorek projektu NEBÝT NA TO SAMA. Cílem projektu je zlepšit podmínky léčby pro ženy všech věkových kategorií a všech onkologických diagnóz, které se aktuálně léčí v MOÚ v Brně. Rakovina nemusí vždy vyhrát. Jak s touto nemocí bojovat a neublížit si? Nebojte si říci o pomoc. Mít strach je přirozené. Jak se z toho nezbláznit? Mnohdy pomáhá pouze vědomí nebýt na to sama.

Cesty žen / úterý 18. 5.2021 v 17:00

hosté: Markéta Vaňková, Danuše Nerudová, Anna Putnová, moderuje: Filip Teller

Debata o životě vážně i nevážně s trojicí inspirativních žen. U jednoho stolu setkají Markéta Vaňková, primátorka města Brna, Danuše Nerudová, ekonomka a rektorka Mendelovy univerzity, Anna Putnová, pedagožka a politička. Jaký je jejich pohled na svět a naši společnost? Odpolednem provází herec Filip Teller.

Pravda jako první krok ke zdraví / čtvrtek 20. 5. 2021 v 17:00

host: Katarína Bagniari Baniariová, moderuje: Monika Brindzáková

Mladá a inspirativní antropoložka Katarína Bagniari Baniariová, která se rozhodla ženy motivovat k tomu, aby vzaly svoje zdraví do vlastních rukou. Vytvořila platformu, jejímž prostřednictvím edukuje ženy všech věkových kategorií a snaží se jim ukázat, jak je důležité věřit sama sobě a svému tělu.

Miloš Štědroň – Petr Iljič Čajkovskij: Jevgenij Oněgin – lyrické scény / čtvrtek 27. 5. 2021 v 17:00

Průřez nejlepšími inscenacemi jedné z nejkrásnějších oper – spolu s ukázkami z Puškinova textu a vzpomínkou na to, jak v Martě hrál před léty Oněgina Bolek Polívka.

Terapie sdílením LIVE s Honzou Vojtkem a Ester Geislerovou / pátek 28. 5. 2021 v 19:00

Facebook Divadla Bolka Polívky – vstupenky bude možné zakoupit v události za 100 Kč / LIVE STREAM

provázejí: Jan Vojtko, Ester Geislerová

Terapie sdílením se stala v online světě pojmem a postupně získala také podobu audioseriálu, TV seriálu, přednášky a knih. Instagram @Esterajosefina je známý od roku 2018 autentickými, mrazivými, a zároveň cynický úsměv vzbuzujícími větami, kterými se lidé rozcházejí. „S odborníkem a terapeutem, Honzou Vojtkem, jsme připravili přednášku o vztazích a komunikaci. Všem, které to zajímá nebo trápí, pomáháme najít cestu nebo přerámování. Chceme nastínit základní pojmy o vztazích, vyvrátit omyly, a to moderní a poutavou formou,“ říká autorka a kurátorka projektu #terapiesdilenim Ester Geislerová.

Podcast: MALÉhRY ke kafi s Bárou Polákovou

Od pondělí 17. května od 9:00 hodin na Spotify, Apple Podcasts nebo na YouTube kanálu Divadla Bolka Polívky.

Divadlo MALÉhRY: Barbora Seidlová, Nikola Zbytovská, Daniela Zbytovská

„Květnový podcast MALÉhRY ke kafi jsme nazvaly Ženy nejen ženám. Ono být ženou je často legrace a holka, žena i bába mají své zážitky – a to nejen ty závažné, srdcervoucí, ryze ženské, ale i vtipné a nezávažné…Záleží opět na tom, jak se na to chceme dívat. A my bychom se rády podívaly z veselejšího úhlu, neb je na čase odložit truchlivé myšlenky a začít se trochu (nejlépe hodně) smát. Tentokrát s hudebním hostem Bárou Polákovou,“ říkají herečky ze souboru MALÉhRY.

Charitativní bazar / sobota 29. 5. 2021 11:00-18:00

Místodržitelský palác – Moravská galerie v Brně

Chybí Vám v šatníku nové kousky, nebo jen chcete strávit příjemné odpoledne v milé společnosti? Přijďte si s užít atmosféru Místodržitelského paláce a blížícího se léta! Oblečení, doplňky, kabelky… k tomu skvělá káva a možnost přispět nakupováním na dobrou věc. Výtěžek z bazaru bude věnován Nadaci Archa Chantal.

Mohlo by vás zajímat

23. 5. 2024
Studující katedry produkce pražské DAMU letos pořádají výroční 30. ročník festivalu ZLOMVAZ
22. 5. 2024
BodyVoiceBand připravuje na výročí 120. narozenin E. F. Buriana obnovenou premiéru Lásky, vzdoru a smrti
10. 5. 2024
Nadační fond Magdaleny Kožené připravuje nabitý program 8. ročníku celostátního festivalu ZUŠ Open
9. 5. 2024
Na jeviště Městského divadla Kladno míří další světový hit