Partneři portálu O divadle

Mecenáši

8. února 2023

Ženy ženám v Divadle Bolka Polívky

Květnový festival Ženy ženám Divadla Bolka Polívky nabídne online debaty a Terapii sdílením. Konat se bude i charitativní bazar.

Divadlo Bolka Polívky připravuje na květen festival Ženy ženám s online debatami, speciálním vydáním podcastu MALÉhRY ke kafi s Bárou Polákovou jako hostem a charitativním bazarem, který se uskuteční v Místodržitelském paláci v Brně.

Online festival proběhne na facebooku Divadla Bolka Polívky od 11. do 29. května. Festival, který je dle organizátorů „oslavou ženství, krásy, tvořivosti, odvahy a inteligence“, vyvrcholí pořadem Terapie sdílením Ester Geislerové a Honzy Vojtka. Program bude ke zhlédnutí zdarma, vstupenky budou třeba pouze ke sledování Terapie sdílením.

Festival Ženy ženám pořádá brněnská scéna již 5. rokem. Tradičně se koná v březnu, letošní termín organizátoři posunuli vzhledem k vývoji epidemické situace.

Bolek Polívka: „Festival Ženy ženám vznikl z pouhé myšlenky, nápadu, přiznávám trochu humorného, protože původně jsme chtěli, aby v tento čas mohly do divadla vstoupit pouze ženy. A muži jen v převleku za ženu. No a pak jsme z některých nápadů ustoupili a teď je festival krásnou, seriózní akcí, kdy jde o to, abychom se dozvěděli o názorech, které se tady pěstují, abychom je uměli ocenit, ale také zkritizovat, aby naše diskuse nebyly hranaté a tím pádem diskutér je připraven a brání jenom svoji kostku, ale aby byly kulaté, tedy i průnikové, abychom opravdu uměli diskutovat, uznat argumenty protějšku a uměli se z každé diskuse poučit.“

Program

Nebýt na to sama aneb spolu jsme silnější / úterý 11. 5. 2021 v 17:00

hosté: prof. MUDr. Marek Svoboda, Ph.D., MUDr. Katarína Petráková, Ph.D., Mgr. Radka Alexandrová, Ph.D., Mgr. Andrea Nováková, Ing. Iva Hrnčiříková, Ph.D., moderuje: Monika Brindzáková

„V každé z nás je bojovnice. Společně můžeme čelit silnému nepříteli, rakovině.“

Debata odborníků Masarykova onkologického ústavu a autorek projektu NEBÝT NA TO SAMA. Cílem projektu je zlepšit podmínky léčby pro ženy všech věkových kategorií a všech onkologických diagnóz, které se aktuálně léčí v MOÚ v Brně. Rakovina nemusí vždy vyhrát. Jak s touto nemocí bojovat a neublížit si? Nebojte si říci o pomoc. Mít strach je přirozené. Jak se z toho nezbláznit? Mnohdy pomáhá pouze vědomí nebýt na to sama.

Cesty žen / úterý 18. 5.2021 v 17:00

hosté: Markéta Vaňková, Danuše Nerudová, Anna Putnová, moderuje: Filip Teller

Debata o životě vážně i nevážně s trojicí inspirativních žen. U jednoho stolu setkají Markéta Vaňková, primátorka města Brna, Danuše Nerudová, ekonomka a rektorka Mendelovy univerzity, Anna Putnová, pedagožka a politička. Jaký je jejich pohled na svět a naši společnost? Odpolednem provází herec Filip Teller.

Pravda jako první krok ke zdraví / čtvrtek 20. 5. 2021 v 17:00

host: Katarína Bagniari Baniariová, moderuje: Monika Brindzáková

Mladá a inspirativní antropoložka Katarína Bagniari Baniariová, která se rozhodla ženy motivovat k tomu, aby vzaly svoje zdraví do vlastních rukou. Vytvořila platformu, jejímž prostřednictvím edukuje ženy všech věkových kategorií a snaží se jim ukázat, jak je důležité věřit sama sobě a svému tělu.

Miloš Štědroň – Petr Iljič Čajkovskij: Jevgenij Oněgin – lyrické scény / čtvrtek 27. 5. 2021 v 17:00

Průřez nejlepšími inscenacemi jedné z nejkrásnějších oper – spolu s ukázkami z Puškinova textu a vzpomínkou na to, jak v Martě hrál před léty Oněgina Bolek Polívka.

Terapie sdílením LIVE s Honzou Vojtkem a Ester Geislerovou / pátek 28. 5. 2021 v 19:00

Facebook Divadla Bolka Polívky – vstupenky bude možné zakoupit v události za 100 Kč / LIVE STREAM

provázejí: Jan Vojtko, Ester Geislerová

Terapie sdílením se stala v online světě pojmem a postupně získala také podobu audioseriálu, TV seriálu, přednášky a knih. Instagram @Esterajosefina je známý od roku 2018 autentickými, mrazivými, a zároveň cynický úsměv vzbuzujícími větami, kterými se lidé rozcházejí. „S odborníkem a terapeutem, Honzou Vojtkem, jsme připravili přednášku o vztazích a komunikaci. Všem, které to zajímá nebo trápí, pomáháme najít cestu nebo přerámování. Chceme nastínit základní pojmy o vztazích, vyvrátit omyly, a to moderní a poutavou formou,“ říká autorka a kurátorka projektu #terapiesdilenim Ester Geislerová.

Podcast: MALÉhRY ke kafi s Bárou Polákovou

Od pondělí 17. května od 9:00 hodin na Spotify, Apple Podcasts nebo na YouTube kanálu Divadla Bolka Polívky.

Divadlo MALÉhRY: Barbora Seidlová, Nikola Zbytovská, Daniela Zbytovská

„Květnový podcast MALÉhRY ke kafi jsme nazvaly Ženy nejen ženám. Ono být ženou je často legrace a holka, žena i bába mají své zážitky – a to nejen ty závažné, srdcervoucí, ryze ženské, ale i vtipné a nezávažné…Záleží opět na tom, jak se na to chceme dívat. A my bychom se rády podívaly z veselejšího úhlu, neb je na čase odložit truchlivé myšlenky a začít se trochu (nejlépe hodně) smát. Tentokrát s hudebním hostem Bárou Polákovou,“ říkají herečky ze souboru MALÉhRY.

Charitativní bazar / sobota 29. 5. 2021 11:00-18:00

Místodržitelský palác – Moravská galerie v Brně

Chybí Vám v šatníku nové kousky, nebo jen chcete strávit příjemné odpoledne v milé společnosti? Přijďte si s užít atmosféru Místodržitelského paláce a blížícího se léta! Oblečení, doplňky, kabelky… k tomu skvělá káva a možnost přispět nakupováním na dobrou věc. Výtěžek z bazaru bude věnován Nadaci Archa Chantal.

Mohlo by vás zajímat

7. 2. 2023
Česká faustovská tragikomedie Davida Jařaba
3. 2. 2023
Já sám jsem například pro operu Dido a Aeneas musel zkomponovat jednu mezihru v místě, kde skladatel uvedl pouze pokyn k improvizaci „kytara sólo“, ale noty nikde!
2. 2. 2023
Paní Lovettová a ďábelský lazebník Sweeney Todd servírují masové pirožky na scéně Divadla Jiřího Myrona