Partneři portálu O divadle

Mecenáši

25. května 2024

hudba

21. 10. 2020
„Úžasné, zdravíme z New Yorku.“ /  „Recitál byl nádherný. Velmi mne posílil do dalších dní. Děkuji za krásný zážitek.“ Z ohlasů diváků festivalu live streamu recitálu Jana Bartoše.
10. 6. 2014
Autoři se premiéry nedočkali, muzikál Antoinetta, královna Francie se však stal jejich dobrou posmrtnou vizitkou. Libreto Jiřího Hubače a lyrické texty písní Pavla Vrby obdařil účelnou a nápaditou hudbou Jiří Škorpík a režisér Radek Balaš postavil kompaktní živou inscenaci, jež v původní muzikálové produkci představuje velmi dobrou kvalitu.
20. 8. 2013
O muzikálovém fenoménu autora Jonathana Larsona jménem Rent toho bylo už řečeno a napsáno mnoho. Byl označen za jeden z deseti nejlepších muzikálů všech dob, je devátým nejdéle hraným muzikálem na Broadwayi, přepsal dějiny tohoto žánru… Něco jsou fakta, něco dojmy, v každém případě existuje mnoho důvodů se mu věnovat v rubrice Téma. Po sedmnácti letech od americké premiéry se Rent poprvé hraje v Česku, což už je opravdu pádný důvod ke psaní. Naším zasvěceným průvodcem tímto tématem je Ondřej Doubrava, dramaturg pražského nastudování, které mělo premiéru 8. srpna.
5. 3. 2013
V období, kdy se Pomáda v pražském divadle Kalich přehoupla v počtu repríz přes padesátku (tedy polovinu avizovaných sto představení v této divadelní sezóně) se na její nové nastudování podíváme s odstupem. Jak se muzikál změnil a kam se posunul během pěti měsíců, které od premiéry uběhly?
26. 11. 2012
Když se nedávno do Prahy po letech vracelo růžové retro jménem Pomáda, mohlo si dělat naději, že zaujme pamětníky přinejmenším dvojího věku.
25. 11. 2012
Chceme mít možnost se zastavit, pootočit, vrátit se s odstupem času k představení, o kterém jsme už psali. Proto se tahle rubrika jmenuje S odstupem. Portál O divadle se rozběhl cestami internetu 26. listopadu. Nelze mít odstup, dokud jsme nepoodstoupili…